Müge Anlı canlı yayında ateş püskürdü! Günlerdir aranan kadın ölü çıkınca…

Ünlü gazeteci ve sunucu Müge anlı programında kadına yönelik şiddeti gözler önüne sermeye devam ediyor. Son olarak kadına şiddet için …

04.11.2021
Müge Anlı canlı yayında ateş püskürdü! Günlerdir aranan kadın ölü çıkınca…

Ünlü gazeteci ve sunucu Müge anlı programında kadına yönelik şiddeti gözler önüne sermeye devam ediyor. Son olarak kadına şiddet için söyledikleri tüyleri diken diken etti.

Atv ekranlarından Müge anlı ile Tatlı ile Sert programını sunan ve tüm Türkiye’nin çok sevdiği Müge Anlı bir kadının daha derede ölü bulunmasının ardından daha fazla sessiz kalamadı. Araştırmacı gazeteci Müge Anlı, tüm kadınların hislerine tercüman olacak açıklamalarda bulundu.

Müge anlı kadına şiddete tepki gösterdi

Birlikte yaşadığı sevgilisi tarafından şiddet gören, üzerine kredi çekilen ve evini terk ettikten 69 gün sonra Lüleburgaz Deresinde ölü bulunduğu anlaşılan Bilsen Pirpor’un kaybı üzerine konuşan araştırmacı gazeteci Müge Anlı, “Nedir bu ülkede bu kadınların çektiği? Ama artık bazı erkekler de biraz kendinize çeke düzen vereceksiniz” diye kadınların maruz kaldığı içler acısı duruma tepki gösterdi.

Psikolojik şiddetin de cinayetten farksız olmadığının altını çizen Müge Anlı, “Öldürmek, yalnızca can almak değildir… Bir kadını öldürmenin pek çok yolu vardır. O kadının içinden kelebekleri uçurduğun zaman da öldürmüş oluyorsun. O kadının tek güvencesi olan parasını elinden aldığında da öldürmüş oluyorsun. O kadına bir nikah kıymadığında da öldürmüş oluyorsun. İçip içip o kadına kötü sözler söylediğinde de öldürmüş oluyorsun. Lütfen herkes kendisine bir çeke düzen versin, lütfen…” diye konuştu.

 

Şu an pek çok kadının bu tarz psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldığını beliren Anlı, sözlerine şöyle devam etti: “Hepimiz çok kısa bir ömrü yaşamak için buradayız. Çok kısa bir hayat sürüyoruz. Nedir bu Ali kıran baş kesen tavırlar? Çok yazık çok… Şu an kaç kadın kim bilir benzer durumda… Parası olmadığı için kim bilir nelere katlanıyor. Artık yeter…”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.