Muğla’da Gezilecek Yerler Nereler?

05.06.2020
Muğla’da Gezilecek Yerler Nereler?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatil arayışında olan insanların aklına ilk olarak Marmaris, Fethiye ve Bodrum geliyor. Bu güzel yerler ise Muğla’da yer alıyor. Muğla’da gezilecek yerler o kadar çokki saymakla bitmiyor. Bu gezi yazımızda tatil severler için Muğla’yı ayrıntılı bir şekilde araştırdık ve Muğla’da tatil yapılabilecek yerleri sizler için derledik.

Tarihi eserler, doğal güzellikler ve muhteşem otelleri ile karşımıza çıkan Muğla’da bütçenize göre birçok seçenek mevcut. Dilerseniz, Muğla gezi rehberimize geçelim;

Muğla Gezi Rehberi

Muğla’da tatil yapmak istiyorsanız ilk olarak aklınıza oteller gelebilir fakat doğal güzellikleri ve tarihi yapıları da gözden kaçırmayın derim. Çünkü, uygarlıkların merkezi haline gelen Akdeniz’de birçok ilginç tarihi eser sizleri karşılıyor. Muğla gezi rehberinde her şeyi bulabileceksiniz.

Ölüdeniz

Muğla’nın  Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz, 2006 senesinde dünyanın en güzel kumsalı derecesini kazanmıştır. Deniz, adından da anlaşılacağı üzere sakin ve dalgasızdır. En sert hava koşullarında bile Ölüdeniz’de kıpırdanma görmeniz çok zor. Güneşlenmek ve yüzmek için birebir diyebiliriz.

Kleopatra Adası ( Sedir Adası )

Genel olarak Sedir Adası olarak bilinen bu ada, Muğla’nın Ula ismindeki ilçesinde yer alıyor. Çevresinde üçlü bir ada grubu olan bu ada, çevresindeki adaların en büyüğü olarak kayıtlara geçmiş durumda. Temiz ve güzel havası olan bu adada 1 gün geçirmeniz sonucunda tüm stresinizden uzaklaşabilirsiniz.

Köyceğiz

Köyceğiz dediğimiz yer orada bulunan Köyceğiz Gölü’nden adını almakadır. Muğla’nın bir ilçesi olan Köyceğiz’de gölün çevresinde gezebilirsiniz. Aynı zamanda da gölün kenarında yer alan Kaunos şehrini de gezmeniz mümkün.

Knidos Antik Kenti

Muğla’da gezilebilecek yerler listemizin tarihi kısmında bu muhteşem antik kent yer alıyor. Saf suları ve uzun iskelesi ile dikkat çeken bu kente turistler gelirler ve teknelerini buralara bağlarlar. Arabası ile gelmek isteyen kişiler içinde geniş otopark mevcuttur. Gelip, burada balık ızgaraları yiyip, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.