Muharrem İnce, ziraat politikalarını ahırda deklare etti! Dikkat çeken kareler…

05.04.2022
Muharrem İnce, ziraat politikalarını ahırda deklare etti! Dikkat çeken kareler…


Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, dikkat çeken bir toplantıya imza attı. Partisinin ziraat politikalarını Yalova’da açıklayan İnce’nin, basın toplantısını bir ahırda yapması ise garip kareler ortaya çıkardı.

İnce, memleketi Yalova’da gazetecilerle bir araya geldi. Merkeze bağlı Safran köyündeki bir besi çiftliğinde gerçekleşen basın toplantısında, büyükbaş hayvanları arkasına alan İnce, saman balyalarını da koltuk ve sehpa olarak kullandı.
Toplantı öncesi eline küreği alan Memleket Partisi Lideri, büyükbaş hayvanlara saman verdi. İnce, peşinden Memleket Partisi’nin ziraat politikalarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu.

AW587845_01

TARIM POLİTİKALARINI AÇIKLADI

Tarımın stratejik bir sektör bulunduğunu ifade eden İnce, tarıma dayalı sanayii ve agro turizmini destekleyeceklerini söylemiş oldu. Bitkisel ve hayvansal üretimin bir tüm bulunduğunu kaydeden İnce, “Bütüncül politikaları uygulayacağız. Anayasa’nın 116’ncı maddesini 85 milyona öğreteceğiz. Devlet Planlama Teşkilatını tekrardan etken hale getireceğiz. Tarımda 5 senelik üretim planlamasını yapacağız. Tıpkı gelişmiş ülkelerde olduğu şeklinde. Tüm baraj inşaatlarını bitireceğiz ve tarla içi, arazi içi sulamaları derhal çözeceğiz” diye konuştu.

AW587845_05

Çiftçiye alım garantisi vereceklerini özetleyen İnce, tohum, fide, mazot, ilaç, tarla kirasından vergi almayacaklarını söylemiş oldu.

Bitkisel üretimi tekrardan planlayacaklarını da ifade eden İnce, iktidar olması halinde Türk milletine en ucuz et, ekmek, domatesi yedireceğini iddia etti.
Görüşmede İnce’ye İl Başkanı Ertan Şener de birlikte rol aldı. (İHA)

AW587845_07

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Gerçek enflasyon rakamı %143...'‘Gerçek enflasyon rakamı %143…’
Meral Akşener yanıtladı! İmamoğlu ve Yavaş aday olur mu?Meral Akşener yanıtladı! İmamoğlu ve Yavaş aday olur mu?
Erdoğan'dan 1 milyon liralık tazminat davasıErdoğan’dan 1 milyon liralık tazminat davasıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.