Muhteşem güz detoksu için 10 rahat rejim kuralı

31.10.2022
Muhteşem güz detoksu için 10 rahat rejim kuralı


Vücutta biriken toksinlerin atılması ve ek olarak fazla kiloların verilmesi için yararlı olan güz detoksu için yararlı 10 kuralı izleyerek sağlığınızı iyileştirebilirsiniz…

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı

Vücut ara sıra kapsamlı bir temizliğe gerekseme duyarç Bu yüzden ara sıra detoks yapmak önemlidir. Hem fizyolojik hem de zihinsel olarak oldukça daha iyi hissedebileceğiniz bir arınma rejimi uygulayabilirsiniz.

Detoks ev temizliği gibidir. Mide ve bağırsakların temizlenmesinin yanı sıra bağışıklık sistemi de güçlenir, cilt iyileşir ve sıkılaşır, saçlar parlaklaşır. Detoks rejimi, en mühim iki arındırıcı organ olan karaciğer ve böbrekler üstündeki yükü hafifletir. Bir süre normalden daha azca yiyecek yiyecek bazı sıhhat sorunlarının giderilmesine de destek olabilir.

İşte sonbaharda muhteşem bir detoks için 10 rahat rejim kuralı.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #1

1. Gereksiz gıdaları eleyin

Detoks esnasında vücudunuzdaki toksinlerden arınmak için şekerli ürünlerden, fast foodlardan, çeşitli koruyucu ve gereksiz katkı maddelerini içeren yiyecek ve içeceklerden, ek olarak alkollü içeceklerden uzak durmanız gerekir.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #2

2. Kafi sıvı alın

Bilhassa detoksu teşvik eden yiyecekler vardır. Bunlar sebzeler, turunçgiller, lahana turşusu ve deniz balıklarıdır. Sıvı alımı ek olarak vücutta biriken atıkların etkili bir halde atılması için oldukça önemlidir. Bu yüzden her gün minimum 2,5 litre sıvı alımı önerilir. Su ve şekersiz nebat çayları en iyisidir.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #3

3. Hareket edin

Yoğun hareket metabolizmayı hızlandırdığı için detoks sürecinde de mühim bir rol oynar. Mümkünse açık havada, haftada minimum üç kez bir saat egzersiz yapın.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #4

4. Naturel malzemelere geçin

Detoks esnasında sağlığınıza zarar verebilecek kimyasallara da ara verin. Evinizi temiz tutmak için limon, sirke, karbonat şeklinde naturel malzemeler kullanın.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #5

5. Bir plan yapın

Tüm hafta süresince rejiminizi evvelinde planlayın. Alışverişe gidin ve mümkünse işe giderken yanınza alabileceğimiz kendi öğle yemeğinizi hazırlayın. Böylece sağlıksız yiyeceklerden uzak durabilirsiniz. Ek olarak hangi günlerde, hangi saatlerde ve ne spor yapacağınızı da belirleyin. Bu programa bağlı kalınca, şu sebeple hedefe ulaşmanın tek yolu budur.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #6

6. Tertipli olarak tartılın

Ne kadar sıvı aldığınıza, ne kadar yediğinize ve metabolizmamızın iyi mi olduğuna bağlı olarak bir yada iki kiloluk kilo dalgalanmaları meydana gelse de, aylık döngü de kilonuzu etkileyebilir. Sadece her gün aynı saatte tartılırsanız, kilonuzun azalıp azalmadığını denetim edebilirsiniz. Kilonuz artıyorsa, ters giden bir şeyler var anlamına gelir.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #7

7. Bir ödül günü düşünün

Vücudunuzu uzun solukta sıhhatli bir halde beslemek istiyorsanız, istediğiniz her şeyi yiyip içebileceğiniz haftada bir özgür saat belirleyebilirsiniz. Bir süre sonrasında yağlı, şekerli, beyaz unlu yiyeceklerden hoşlanmadığınızı ve yedikten sonrasında içimizi hoş bir doyum duygusuyla dolmadığınızı farkına varacaksınız.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #8

8. Karaciğere destek olun

Karaciğer en mühim detoks organıdır. Bu yüzden görevini mümkün olduğunca verimli bir halde yerine getirebilmesi için elinizden gelen her şeyi yapmak önemlidir. Enginar ve ebegümeci şeklinde naturel bitkiler bu mevzuda oldukça destek olabilir.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #9

9. Saunayı deneyin

Sauna muhteşem bir detoks programıdır, şu sebeple toksinler ter ile vücudu terk eder, kan dolaşımını artırır ve bağışıklık sistemini sağlamlaştırır.

Mükemmel sonbahar detoksu için 10 basit diyet kuralı #10

10. İyi uyuyun

Toksinlerin mühim bir kısmı gece uykusu esnasında ter şeklinde vücudunuzu terk eder. Bu yüzden uyumak için kafi süre ayırmak ve bunun için doğru koşulları yaratmak önemlidir. Yatmadan ilkin odayı iyice havalandırın, dikkat dağıtıcı tüm aletleri kapatın ve yastığınıza birkaç damla lavanta esansiyel yağı koyun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.