Murat Kurum: Konya ulusal duruşun adresidir

12.04.2022
Murat Kurum: Konya ulusal duruşun adresidirMurat Kurum, “Konya, iktidar yolunu aslen büyükelçilerin kapısında arayanlara karşı ulusal duruşun adresi olan Cumhur İttifakı’nın en kuvvetli, en örnek şehirlerinin başlangıcında gelmektedir” dedi.


Murat Kurum: Konya milli duruşun adresidir

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlbank Toplumsal Tesisleri’nde düzenlenen Konyalılar İftar Buluşması’na katıldı.

Buluşmada, Bakan Kurum’un yanı sıra Bakan Yardımcıları Mehmet Güvenilir Birpınar, Fatma Varank, Mücahit Demirtaş ve Hasan Suver, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya milletvekilleri, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe belediye başkanları, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya ilçe başkanları, sivil cemiyet müesseselerinin temsilcileri ve muhtarlar yer aldı.

“Türkiye’nin yerli ve ulusal siyasetine öncülük ettik”

Bakan Kurum burada yapmış olduğu konuşmasında, Konya’nın tarih süresince bilimin, sevginin, kardeşliğin, yiğitliğin merkezi bulunduğunu dile getirerek, “Ben Konyalıların; tarihten süzülüp gelen iki temel vasfa haiz olduğuna inanıyorum. Biz; devamlı hakkın, hakikatin, mazlumun ve mağdurun yanında dururuz. Hep ilmin, bilimin tarafında oluruz, hep yeniliğin, yeni başlangıçların yanında oluruz. Bunun şahidi tarihtir. Bundan 50-60 yıl ilkin, Türkiye’nin yerli ve ulusal siyasetine öncülük ettik. Her dönemde belediyecilikte, dünya markası bir kent olduk. İşte bugün de gene Cumhurbaşkanımızın, milletimizin önüne hedef olarak gösterdiği ‘Türkiye’nin Yeşil Kalkınma Devrimi’ noktasında da gene öncü olduk, en büyük adımı biz attık” diye konuştu.

İHA’nın aktardığına gore Konya’nın 100 senelik planlamasını belediyelerle beraber gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Kurum, “Bu salondaki her bir kardeşimiz; başını yastığa koyduğunda, sabah uyandığımızda da hep beraber Konya’mızı düşünüyoruz. Bu salondaki hepimiz; Karapınar’dan Çumra’ya, Ilgın’dan Cihanbeyli’ye, Seydişehir’den Kulu’ya, Beyşehir’den Akşehir’e kadar “39 bin kilometrekare ata toprağımız” için gece demeden, gündüz demeden, var gücüyle çalışıyor” dedi.

Murat Kurum: Konya ulusal duruşun adresidir VİDEO

“İktidar yolunu büyükelçilerin kapısında arayanlara karşı ulusal duruşun adresidir Konya”

Bakan Kurum, şu şekilde devam etti:

“Konya’mız baştanbaşa vefa şehridir. Konyalılar; tüm zor günlerde devletimizin, milletimizin, Cumhur İttifakı’mızın yanında olmuştur. Tanrı sizlerden razı olsun. Bu aziz kent; iktidar yolunu aslen büyükelçilerin kapısında arayanlara karşı ulusal duruşun adresi olan Cumhur İttifakı’nın en kuvvetli, en örnek şehirlerinin başlangıcında gelmektedir. Tüm dünyaya tüm Türkiye’ye, küresel güçlere karşı Türkiye merkezli bakış açısının, ihanete karşı birliğin, teslimiyetçiliğe karşı asaleti i bu salondur. Bu tablo; milletimizin talebi, gençlerimizin geleceği, aksakallı dedelerimizin duasıdır. Bu tablo; aslen ecdadımızın bizlere bıraktığı mirasıdır, kardeşliğimizin bereketidir. Bu tablo; AK Parti’dir, Milliyetçi Hareket Partisi’dir, Cumhur İttifakı’dır.”

Murat Kurum: Konya milli duruşun adresidir #1

Murat Kurum: Konya milli duruşun adresidir #2

Murat Kurum: Konya milli duruşun adresidir #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir