Murat Ongun’dan Ulaştırma Bakanlığına: Yüzde 40 indirime hazır mısınız?

10.04.2022
Murat Ongun’dan Ulaştırma Bakanlığına: Yüzde 40 indirime hazır mısınız?


Türkiye, akaryakıta meydana getirilen zamlardan sonrasında ulaşıma gelen zamları tartışıyor. Bu tartışmalar içinde en fazlaca ön plana çıkan ise Ulaştırma Bakanlığıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi içinde yaşanmış olan UKOME ve Marmaray tartışması oldu.

BAKANLIKTAN MARMARAY TWEETİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Marmaray’ın resmi adresinden atılan, “Marmaray, İBB’nin elektronik bilet sistemine tabidir.
İBB’nin talebi ile UKOME’nin karar verilmiş olduğu bilet tarifesini uygular.” ifadelerinin yer almış olduğu paylaşımı alıntıladı.

marmara1

İBB SÖZCÜSÜNDEN YANIT

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun da bu tweete cevap olarak, “UKOME’de hükümetin 15, İBB’nin 11 oyu var. Marmaray’a hususi yüzde 40 indirim ilk UKOME’de oy birliği ile geçebilir. 48 saatte BELBİM elektronik sistemi hazır hale getirecek. İlk UKOME’de, Marmaray’da %40 indirime İBB hazır. Siz de hazır mısınız? @akaraismailoglu @UABakanligi” karşılığını verdi.

ONGUN1

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Mansur Yavaş, 'trafiği rahatlatacak' önerisini açıkladı: 4,5 lira olacakMansur Yavaş, ‘trafiği rahatlatacak’ önerisini deklare etti: 4,5 lira olacak
Tevfik Göksu 'İstanbullu öğrencilerimize büyük müjde' diyerek duyurdu! İstanbul'da toplu ulaşım zammı hakkında flaş hamleTevfik Göksu ‘İstanbullu öğrencilerimize büyük müjde’ diyerek duyurdu! İstanbul’da toplu ulaşım zammı hakkında flaş hamle
En büyük sorunu anında çözüyor! Uyumadan önce...En büyük problemi anında çözüyor! Uyumadan ilkin…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir