Muş-Kulp-Diyarbakır yolu, kar ve tipi sebebiyle ulaşıma kapatıldı

21.12.2021
Muş-Kulp-Diyarbakır yolu, kar ve tipi sebebiyle ulaşıma kapatıldı


Muş-Kulp-Diyarbakır yolu, kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapatıldı

Muş’ta etkili olan yoğun kar yağışı, ulaşımı negatif etkiliyor. Bilhassa kentin yüksek kesimlerinde tesirini artıran kar yağışı, tipi ve fırtına sebebiyle Muş-Kulp-Diyarbakır kara yolu ulaşıma kapanmış oldu. Karayolları 113’üncü Şube Şefliği ekipleri, kar kalınlığının 1 metreyi bulmuş olduğu yolda, kar temizleme emek harcaması başlattı. Kar yağışı, tipi ve fırtınanın etkili olduğu bölgede takımlar sıkıntılı bir emek harcama yürütürken, gezi güvenliği açısından yol geçici olarak trafiğe kapatıldı. 

Karayolları 113’üncü Şube Şefi Kutbettin Sayılgan, “Muş-Kulp-Diyarbakır kara yolunda etkili olan yoğun kar yağışı, tipi ve fırtına sebebiyle gezi güvenliği açısından yol geçici olarak trafiğe kapatıldı. Karın geçit vermediği bölgede, ekiplerimiz tipi, fırtına ve kar yağışına karşın hummalı bir halde yol açma çalışmasını sürdürüyor. Muş-Kulp-Diyarbakır kara yolunu, kısa sürede tekrardan ulaşıma açmak için savaşım ediyoruz” dedi.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.