Mustafa Sandal’ın Euro 2020 şarkıları olay oldu!

Şenol Güneş ise 2002 ruhu gördüğünü söyleyerek ülkenin önde gelen şarkıcılarından takıma özel bir şarkı istemişti. Mustafa Sandal’ın 2020 Avrupa …

11.06.2021
Mustafa Sandal’ın Euro 2020 şarkıları olay oldu!

Şenol Güneş ise 2002 ruhu gördüğünü söyleyerek ülkenin önde gelen şarkıcılarından takıma özel bir şarkı istemişti. Mustafa Sandal’ın 2020 Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2020) mücadele edecek A Milli Futbol Takımı için hazırladığı “Bizim Çocuklar” şarkısı, sosyal medyada gündem oldu.

Sandal’a Derya Uluğ, Irmak Arıcı ve Eypio’nun da eşlik ettiği şarkı kimileri tarafından çok beğenilirken, kimileri de eseri Tarkan’ın 2002 yılında FIFA Dünya Kupası için bestelediği “Bir Oluruz Yolunda” ile kıyaslayarak olumsuz görüşlerini dile getirdi.

Milli Takım için bir şarkı da Kıraç’tan geldi. Ünlü şarkıcı, takıma destek olmak için bestelediği “Haydi” adlı marşı sosyal medya hesaplarında yayınladı.

Orkun ÜN yazdı: Hangi marş

Büyük turnuva için büyük marş seferberliği başladı.

Zaten bize de bu yakışırdı. Herkes elini taşın altına koydu…

Mustafa Sandal yanına Derya Uluğ, Eypio ve Irmak Arıcı’yı aldı, Milli Takım’ın Euro 2020 resmi marşını hazırladı.

Fenerbahçe için yazdığı şarkıları çok beğenilen Kıraç da topa girdi ve “Haydi” diye bir marş yaptı.

Gurbetçi şarkıcı Umut Timur “Benim neyim eksik!” dedi ve “Türkiye” adını verdiği bir marşla Milli Takım’a desteklerini yolladı.

Ben…

Kıraç’tan daha iyisini beklerdim.

“Haydi” adlı şarkı bana marş tadı vermedi.

Klip falan zaten son derece sıkıcı.

Umut Timur’un hazırladığı marş da olmamış.

Coşturmuyor, çok şey eksik.

Ama prodüksiyonundan tutun da bize yansıttığı coşkusuna kadar Mustafa Sandal’ın

“Bizim Çocuklar” marşı bu üçü arasında en iyisi.

Hepsine teşekkürler…

Ama günün sonunda, 2002 Dünya Kupası’nı ve Tarkan’ı düşünmedim desem büyük yalan olur.

Değil 3, Milli Takım için 13 marş daha yapılsa hiçbiri Tarkan’ın “Bir Oluruz Yolunda”sı gibi olamayacak sanırım.

Taksim Meydanı’na çıkıp “Arar buluruzzzzzz, iziniiiii” diye bağırsak, eminim kalabalığın yarısından fazlası “Bilirsiiiiin zır deliyiz biz” diye devamını getirerek eşlik eder.

Yanlış anlaşılmasın, Mustafa Sandal’ın da marşı iyi…

Özetle…

“Bizim Çocuklar” da dinlendikçe dile dolanacak bir marş.

Milli Takım’ın yolu açık olsun… 

NE OLMUŞTU? 

Türkiye’nin EURO 2020 turnuvasına özel milli takım şarkısını Mustafa Sandal yapacak. Şenol Güneş geçtiğimiz günlerde 2002 Dünya Kupası’nı örnek vererek “Tarkan’ın ‘Bir Oluruz Yolunda’ şarkısı çok etkili olmuştu. Aynı şekilde Mustafa Sandal’ın ‘Pazara Kadar’ şarkısı da çok tutmuştu. Tarkan’ın yeni bir şarkı yapmasını isterim” demişti.

Tarkan değil ancak Mustafa Sandal’la anlaşma sağlandı. Sandal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla “Hocama ve Milli Takıma, ‘Pazara Kadar’ şarkımızla uğurlu gelmiştik. Şimdi sıra 2021 Avrupa Şampiyonası’nda. Şenol hocama ve federasyon yetkililerine bu çok kıymetli milli göreve beni ve ekibimi layık gördükleri için çok teşekkür ederim. Gereği yapılacaktır” dedi.

Mustafa Sandal’ın Milli Takım’ın Euro 2020 şampiyonası için yazdığı şarkı hazır! Dostluk ve kardeşlik temalı şarkının klibi ise önümüzdeki günlerde çekilecek. Şarkının klibinde 11 ünlü sanatçının yer alması planlanıyor.

Sandal, Euro 2020 şampiyonası için yazdığı şarkıyı sonunda bitirdi. Yapılan gizlilik anlaşması gereği sadece federasyonun yetki verdiği birkaç kişi ve Şenol Güneş tarafından dinlenen dostluk ve kardeşlik temalı şarkıya önümüzdeki günlerde bol sürprizli bir klip çekilecek. Klipte 11 ünlü sanatçı yer alacak ve şarkıyı seslendirecek. Klibin de hazırlanmasının ardından şarkı UEFA’ya gönderilecek.
Euro 2020, 12 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek. Turnuvanın açılış maçı ise 11 Haziran gecesi Türkiye-İtalya arasında oynanacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.