Mustafa Varank’tan ‘Müdafa sanayiine daha azca yatırım yapılmalı’ diyen Garo Paylan’a yanıt

23.11.2022
Mustafa Varank’tan ‘Müdafa sanayiine daha azca yatırım yapılmalı’ diyen Garo Paylan’a yanıt


Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Partili arkadaşlarınız dağdaki teröristlerle aile bağları fotoğrafları çektirmediği vakit müdafa sanayisine ihtiyacımız azalır” dedi.

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının 2023 yılı bütçesi üstündeki görüşmelerde milletvekillerinin sual ve eleştirilerini yanıtladı.

Aynı partiden milletvekillerinden, aynı mevzuda zıt fikirler ortaya atıldığını söyleyen Varank, buna yanıt vermesinin mümkün olmadığını, yapıcı eleştirileri dikkate aldıklarını kaydetti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın “müdafa sanayiine daha azca yatırım yapılması gerektiğine” yönelik sözlerine işaret eden Varank, Kilis’e Gaziantep’e roketler düşerken bu şekilde bir ifadenin absürtlük bulunduğunu belirtti.

“Partili arkadaşlarınız dağdaki teröristlerle aile fotoğrafları çektirmediği vakit müdafa sanayiine ihtiyacımız azalır”

“Biz sektörlere kendi hevesimize nazaran yatırım yapmakla ilgili kararlar almıyoruz. Ülkemizin neye ihtiyacı var ise ona yatırım yapıyoruz” diyen Varank sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Göreve geldiğimizde ülkemiz altyapı fakiriydi, altyapılara yatırımlar yaptık. Şu anda sıhhat teknolojilerinden suni zekaya, müdafa sanayiine yatırım yapıyoruz. Bu alanlara gereksinimler azalırsa bizim de bu alanlara yatırımlarımız azalır. Birileri sınırlarımızdaki teröristleri desteklemediği vakit, İstiklal Caddesi’nde bomba patlatan terör örgütünü iklim örgütü şeklinde göstermediğiniz vakit, partili arkadaşlarınız dağdaki teröristlerle aile bağları fotoğrafları çektirmediği vakit müdafa sanayiine ihtiyacımız azalır. Ikimiz de o vakit bu tartışmaları bırakırız.

Mustafa Varank’tan HDP’li Garo Paylan’a müdafa sanayii yanıtı VİDEO


“Kilis’e Gaziantep’e roketler düşerken bunu demek absürtlüktür”

Oldukça sıkıntılı bir coğrafyada yaşıyoruz. 40 senedir terörle savaşım ediyoruz. Kilis’e, Gaziantep’e roketler düşerken ‘Müdafa sanayiine daha azca yatırım yapın.’ demek absürtlükten başka bir şey değildir.”

Mustafa Varank tan  Savunma sanayiine daha az yatırım yapılmalı  diyen Garo Paylan a cevap #1

Mustafa Varank tan  Savunma sanayiine daha az yatırım yapılmalı  diyen Garo Paylan a cevap #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.