Napoli – Eintracht Frankfurt maçındaki vakalara ilişkin 8 gözaltı

16.03.2023
Napoli – Eintracht Frankfurt maçındaki vakalara ilişkin 8 gözaltı


Napoli ve Eintracht Frankfurt içinde oynanan rövanş mücadelesinin öncesinde ve sonrasında iki ekip taraftarların yol açmış olduğu vakalar sebebiyle 8 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Napoli - Eintracht Frankfurt maçındaki olaylara ilişkin 8 gözaltı

Napoli ile Eintracht Frankfurt içinde dün oynanan ve ev sahibi takımın 3-0 kazanarak çeyrek finale yükseldiği yarışma öncesi ve sonrasında çıkan vakalarla Napoli şehir merkezi cenk alanına döndü.

Kentte şiddetli vakalar yaşandı

İtalyan basınında yer edinen haberlere nazaran, karşı karşıya gelme öncesinde Alman taraftarlar, şehir merkezine doğru izinsiz yürüyüşe geçmiş ve ondan sonra polise havai fişek, patlayıcı madde, taş atarak çatışırken, maçın arkasından da bu kez Napolili taraftarların, Almanların bulunmuş olduğu otellerin olduğu bölgeye gitmeye emek harcaması sebebiyle kentte sertlik vakaları yaşandı.

Napoli- Eintracht Frankfurt maçındaki olaylara ilişkin 8 gözaltı

Oldukca sayıda patlayıcı madde atıldı

Napolili taraftarlara, İtalyan polisi engel olurken bu sırada taraftarların fazlaca sayıda patlayıcı madde ve havai fişek attığı kaydedildi.

Alman taraftarların, sabah erken saatlerde polis araçları eşliğinde otobüslere doldurularak kentten ayrılmaları için tren garı, havaalanı ve Salerno kentine götürülmüş olduğu açıklandı.

Napoli- Eintracht Frankfurt maçındaki olaylara ilişkin 8 gözaltı

8 şahıs gözaltına alındı

Napoli Valisi Claudio Palombo, kentte çıkan vakalarla ilgili olarak sabah saatlerinde muhteşem güvenlik toplantısı düzenledi.

Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Napoli Güvenlik Müdürü Alessandro Giuliano, bilet satışı yapılmamasına karşın maç için Napoli’ye gelen 470 Alman yandaş bulunduğunu, bunlardan şu ana kadar 3’ünün olaylardaki sorumlulukları sebebiyle gözaltına alındığını aktardı.

Giuliano, vakalara karışan 5 İtalyan’ın da gözaltında bulunduğunu bildirdi.

Dün meydana gelen vakalarda 6 güvenlik görevlisinin yaralandığı bilgisini paylaşan Giuliano, vakalara yönelik incelemelerinin sürdüğünü de aktardı.

Napoli- Eintracht Frankfurt maçındaki olaylara ilişkin 8 gözaltı

İlk maçta gerginlik yaşanmıştı

Napoli ve Eintracht Frankfurt takımları içinde 21 Şubat’ta Almanya’da oynanan karşı karşıya gelme öncesinde de vakalar çıkmış olduğu için İtalya İçişleri Bakanlığı, kamu güvenliğini gerekçe göstererek, Alman taraftarların Napoli’deki maçı stattan izlemesine yasak getirmişti.

Frankfurt taraftarına yasak gelmişti

Temyiz mahkemesine meydana getirilen itiraz neticesinde bu yasak kısmen kaldırılmış ve Frankfurt’ta ikamet edenlere ve bu kentten gelenlere yönelik bilet satışının yasak olduğu, bu kapsam haricinde kalan Alman taraftarlara ise bilet satışı yapılacağı açıklanmıştı.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, dün Alman basınına yapmış olduğu açıklamada, Eintracht Frankfurt taraftarlarına getirilen deplasman yasağını “kabul edilemez” olarak nitelemişti.

Napoli- Eintracht Frankfurt maçındaki olaylara ilişkin 8 gözaltı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.