NASA, UFO varlığını kanıtladıklarını deklare etti

31.05.2023
NASA, UFO varlığını kanıtladıklarını deklare etti


Geçtiğimiz saatlerde kamuya açık bir toplantı düzenleyen ABD Senatosu, NASA tarafınca görevlendirilen bağımsız emek harcama ekibinin araştırmasını dinledi. Mevzuyla ilgili olarak NASA yetkilileri, UFO yada UAP (tanımlanamayan hava vakaları) olarak adlandırılan durumların varlığını tespit ettiklerini söylemiş oldu. Ek olarak yakalanan görüntüler paylaşıldı.

NASA: UFO yada UAP’lerin varlığını kanıtladık

Eski NASA astronotu Scott Kelly, fizik profesörleri ve Federal Havacılık İdaresi yetkililerinin de aralarında bulunmuş olduğu bir ekip, UFO’lara yönelik yaklaşımlarını ele aldı. Birincil hedefin, geçmişteki vakalara odaklanma yerine gelecekteki gözlemleri değerlendirme ve bilimsel bir plana gerekseme duyulacağı oldu.

ekn

NASA emek harcama grubunun yakında çıkacak resmi raporu, UAP’lerin medyadaki açıklamasından daha değişik bulunduğunu ele aldı. Şu demek oluyor ki UFO’ların varlığı kabul edilse bile, senelerdir anlatılan “uzaylılar” benzer şekilde olmayacaklarını dile getirdi.

NASA uzay yarışında Çin’e yetişemiyor: Çinliler atağa kalktı!

NASA uzay yarışında Çin’e yetişemiyor: Çinliler atağa kalktı!

Çinliler’den uzay yarışında atak! NASA hakikaten bu hıza yetişemiyor. Peki Çinliler ne süre Ay’a gidecek? İşte detaylar…

Öte taraftan NASA Yöneticisi Bill Nelson, gökyüzü güvenliğini sağlamak için bilimsel bir değerlendirme çağrısında bulunmuş oldu. NASA bu soruşturmayı da saydam bir halde yürütmeyi hedefliyor. Uzay ajansına nazaran gelecekteki UAP raporları, bilim ve halk içinde itimatı artıracak.

Astrofizikçi David Spergel, toplantı esnasında NASA’nın “dünya dışı yaşama dair herhangi bir kanıt saklamadığına” dair güvence verdi. Ajansın, Dünya’nın ötesinde yaşam olup olmadığıyla ilgili olasılıkları keşfedeceğini bildirdi.

NASA’da 20 yıldan fazla deneyime haiz olan eski astronot Scott Kelly ise ajansta çalmış olduğu süre süresince UAP yada UFO hakkında informasyon almadığını aktardı. Bundan dolayı gelecek yıllarda sunulacak raporlar da tüm kamuoyuna açık olacak.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.