Natalie Portman Kimdir? – Natalie Portman Hayatı ve Biyografisi

14.05.2020
Natalie Portman Kimdir? – Natalie Portman Hayatı ve Biyografisi

Herkes tarafından tanınan bir oyuncu olan Natalie Portman biyografi bilgileri sizler için toparlandı. Güzel oyuncu Natalie Portman biyografisinde birçok önemli detay yer alacak. Natalie Portman hayatını okuyarak kendisi hakkında önemli bilgilere sahip olma imkanınızı kendiniz için sağlayabilirsiniz.

Başarılı oyuncu Natalie Portman’ın hayatına dair bilgiler

Herkes tarafından Natalia Portman adıyla tanınan oyuncunun doğum adı NataliHerşlag’dır. Kudüs’te hayata gelmiştir. 9 Haziran 1981 tarihinde doğmuştur. İsrail-Amerika kökenli bir melezdir. Akademi ödülüne sahiptir. 14 yaşındayken, Luc Besson’un Leon isimli film projesinde oynamış olduğu rolün ardından dünya çapında kendisini tanıtan oyuncu Natalie Portman, 2004 senesinde Closer filminde canlandırdığı rolü sayesinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar ödülüne aday olarak gösterildi ve aynı dalda Altın Küre ödülünü alma başarısı gösterdi. 2011 senesinde Siyah Kuğu adlı filminde hayat verdiği rolüyle beraber Altın Küre ve En İyi Kadın Oyuncu Oscar ödüllerine aday olmayı başardı. Altın Küre’yi ve Oscar ödülünü kazanarak kariyerinde önemli bir başarıya sahip oldu. 1994 senesinden bu zamana kadar sinema sektöründe gerçekten de etkindir. 2012 senesinde Benjamin Millepied ile hayatını birleştirdi, şu anda Aleph Portman-Millepied ve Amalia Portman-Milleped adında çocuğu vardır.

İngilizce ve İbranice’yi çok iyi derecede bilmektedir. İspanyolca, Fransızca, Almanca ve Japonca’da iyi düzeyde bildiği bilinmektedir. Bir taraftan da Arapça kurslarına gitmektedir. 8 yaşında vejetaryen olmasının sonrasında zaman içerisinde vegan olmaya karar vermiştir.

1994 senesinde Mathilda karakteriyle Sevginin Gücü,, 1995’de Developing ve Büyük Hesaplaşma, 1996’da Herkes Seni Seviyorum Der, Çılgın Marslılar, 1999’da Yıldız Savaşları: Bölüm 1 – Gizli Tehlike, Buradan Çok Uzakta, 2000’de Kalbin Olduğu Yer gibi önemli filmlerde rol almıştır. Yıldız Savaşları film sersinde de Padme Amidala karakteriyle yer alma başarısını göstermiştir.

2011 senesinde Bağlanmak Yok ve Kafadar Prensler isimli komedi filmlerinde rol almayı başardı. Diğer yandan aynı sene Thor filminde Jane Foster karakteriyle sinemaseverlerle buluştu. Aynı karakterle Thor: Karanlık Dünya ve Avengers: Endgame adlı fantastik filmlerde de izleyicinin karşısına çıktı.

Natalie Portman, oyunculuk kariyeri yanında modellik kariyeri de yapmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.