NATO, Rusya Konseyi’ni Ukrayna Krizi’ni görüşmek suretiyle toplantıya çağırdı

29.12.2021
NATO, Rusya Konseyi’ni Ukrayna Krizi’ni görüşmek suretiyle toplantıya çağırdı


NATO, Rusya Konseyi’ni Ukrayna Krizi’ni görüşmek üzere toplantıya çağırdı

NATO Genel Sekteri Jens Stoltenberg ile telefonda Ukrayna Krizi’ni görüşen İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss görüşme sonrasında yapmış olduğu açıklamada “Bir hücum Rusya için ciddi maliyetlere neden olur. NATO Ukrayna’ya desteğinde kararlıdır. Herhangi bir diyalog, Ukrayna’nın egemenliğine tamamen saygı göstermelidir” ifadelerini kullandı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ise görüşme sonrasında yapmış olduğu açıklamada NATO’nun diyaloğa açık bulunduğunu vurgulayarak ‘Ocak ayında NATO – Rusya Konseyi’ni toplantıya çağırdığını’ belirtti.

AB’NİN GÜVENLİĞİNİ İLGİLENDİREN HER KONUDA AB OLMALI

Avrupa Birliği’nin dış politikalarını yöneten AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Komisyon Başkan Yardımcısı Josep Borrell ile görüşen Dışişleri Bakanı Truss yapmış olduğu açıklamada “Herhangi bir Rus saldırısının büyük neticeleri olacak. Rusya için ciddi maliyetler olacak. Ukrayna’ya koordineli destek sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. Yüksek Temsilci Borrell ise “Acil öncelik, daha çok tırmanmayı önlemektir. Avrupa güvenliği ile ilgili herhangi bir münakaşa AB’nin katılımıyla ve AB ile koordineli olarak yapılmalıdır” dedi.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir