Ne olursa olsun izlemeniz gereksinim duyulan en iyi kurt adam dizileri

27.02.2022
Ne olursa olsun izlemeniz gereksinim duyulan en iyi kurt adam dizileri


Pek fazlaca efsanede olduğu benzer şekilde kurt adamların da yaşamımıza Yunan mitolojisiyle birlikte girmiş olduğu tahmin ediliyor. Hatta bu türde karşımıza çıkan ilk örnek, Yunan tanrılarından Jüpiter’i kızdırdığı için kurda çevrilen Arkadya kralı Lycaon’dur. Fakat dünyanın değişik köşelerindeki pek fazlaca kültürlerde kurt adam efsanesine rastlamak mümkün.

Hatta binlerce senelik Türk destanlarına bakılırsa, adam kurt adamlara erbörü, dişilereyse eşbörü olarak hitap ediliyordu. Üstelik bir dönem, Batı Trakya ve Avrupa’ya akın düzenleyen Osmanlı askerleri avladıkları kurtların postlarını giyindikleri için uzunca bir süre, bilhassa çocuklar tarafınca, kurt adamlar olarak tasvir edildi. Günümüz Hollywood sinemasındaysa, fantastik filmler içinde oldukça büyük bir yere sahipler. Ikimiz de en iyi kurt adam dizilerini bir araya getirdik.

Netflix kullanıcıları üzgün: O dizi iptal edildi!


Netflix kullanıcıları mutsuz: O dizi iptal edildi!

Netflix, 2 sürem yayınladığı sevilen bilim kurgu dizisi için üçüncü bir sürem yapmayacak. İşte o dizi ve ayrıntılar…

En iyi kurt adam dizileri

ABD sinemasında kurt adam karakterleri, genel olarak vampirlerin öncesiz düşmanı olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple içinde kurt adam bulunan yapımların büyük bir kısmında odak noktası onlar değil. Yalnız gene de pek fazlaca efsaneleşmiş ve destana değinen diziler de mevcut. Ikimiz de onları bir araya getirdik. Şimdiden keyifli seyirler keyifli saatler diliyoruz.

en iyi kurt adam dizileri

Teen Wolf

Erişkinlik çağındaki iki lise talebesi Scott McCall ve kasaba şerifinin oğlu Stiles Stilinski, burunlarını onları ilgilendirmeyen şeylere sokmayı oldukça seviyorlar. Bu yüzden, bir oldukça zaman kendilerini orada olmamaları gereksinim duyulan yerlerde bulabiliyorlar. Hikayemiz bu şekilde başlıyor. Fakat dizi içinde aslolan odak noktası kurt adam olsa da Japon efsanelerinden Hint destanlarına kadar pek fazlaca karakter bulunuyor.

en iyi kurt adam dizileri

The Originals

5 sezonluk The Originals dizisi, aslen 8 sezonluk Vampire Diaries nerede ise final yapmamışken devamı olarak karşımıza çıktı. Fakat ilk seride aslolan odak nokta vampirler olurken, Originals daha fazlaca kurt adam efsanelerine, ailelerine ve bu lanetlerin cadılar tarafınca yaşamımıza iyi mi sokulduğuna odaklanıyor. Adım atmak için ilk seriyi izlemenize gerek yok. Yalnız mevzuya tam olarak hakim olmak istiyorsanız toplamda 13 sürem sürecek bu serüvene hazır olmalısınız.

en iyi kurt adam dizileri

Supernatural

2 yıl ilkin final yapmasına rağmen şimdiden efsaneleşmiş yapımlar listesine giren 15 sezonluk Supernatural, Impala’ya binen Dean ve Sam Winchester isminde iki avcı kardeşin hayatlarına bizleri dahil ediyor. Bu dizide yalnızca kurt adam değil, vampirler, Azrail’den Michael’a kadar neredeyse tüm melekler, Lucifer ve iblislerine kadar tahmin edemeyeceğiniz kadar fazlaca efsaneleşmiş bulunuyor. İlk sezonları izlerken birazcık sabır gösterirseniz, 15 sezonu gene gene seyredebilirsiniz.

True Blood

True Blood, her ne kadar vampirlere odaklanan bir yapım olsa da kurt adam efsanesine en iyi değinen diziler içinde yer ediniyor. Yüzyıllardır yattıkları tabuttan çıkan vampirlerin, bileşik kan yardımıyla artık insanları öldürmediği ve aramızda yaşadığını görüyoruz. Şüphesiz ki duruma değişik bir görüş açısı katıyor.

Being Human

Öldürülmüş olduğu evde yaşamaya devam eden fakat kimse tarafınca fark edilmeyen hayalet bir Lenora, bigün evinde yaşamaya başlamış olan Aidan ve Toby’nin onu görebildiğini farkına varır. Bunun aslolan sebebiyse sonrasında ortaya çıkıyor olsa da spoiler olmadığı için söyleyebiliriz. Aidan yüz senelerdir aramızda yaşayan bir vampir, Toby ise gençlik yıllarında ısırıldığı için lanetlenen bir kurt adamdır.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.