Netflix, ABD tutarları için zam sonucu aldı! Türkiye’de de olur mu?

15.01.2022
Netflix, ABD tutarları için zam sonucu aldı! Türkiye’de de olur mu?


Netflix, ABD tutarları için zam sonucu aldı. Salgının da etkisiyle abone sayısında yükseliş kaydeden şirket, pakete bağlı olarak abonelik fiyatını 1-2 dolar içinde artırdı. Reuters’a konuşan bir Netflix sözcüsü fiyat artışını, sundukları içerik çeşitliliğini devam ettirmek için yaptıklarını söylemiş oldu.

Netflix, geçen senenin Mart ayında Türkiye fiyatlarını da artırmıştı. Zamlanan fiyatlar ile birlikte; Temel Plan 17.99 TL’den 26.99 TL’ye, Standart Plan 29.99 TL’den 40,99 TL’ye, Hususi Plan ise 40.99 TL’den 54,99 TL’ye yükselmişti. Dijital izlenme platformu Türk kullanıcılara averaj 1 senedir bu tarife ile hizmet veriyor.

Netflix üyelik ücreti ne kadar? (2022)


Netflix üyelik tutarı ne kadar? (2022)

Akıllı telefon, bilgisayar ve akıllı TV’lerinizden dizi ve film seyretme imkanı sunan Netflix, 2022 senesinde üyelik tutarı için ne kadar istiyor?

Netflix ABD’de en düşük paket 10 dolar oldu

Netflix’in ABD’deki Temel Plan şu demek oluyor ki tek ekran ve 480P paketi 8.99 dolardan 9.99 dolara terfi etti. Standart Plan şu demek oluyor ki çift ekran ve 1080P paketi evvel 13.99 iken şimdi 15.49 dolar oldu, şu demek oluyor ki 1.50 dolar arttı. Netflix, en yüksek artışı ise Hususi Plan şu demek oluyor ki dört ekran ve 4K paketinde yapmış oldu. Evvelde 17.99 dolar olan Hususi Plan, zam kararıyla birlikte 19.99 dolara çıktı.

netflix abd fiyatları
Netflix’in yeni ABD tutarları

Dijital izlenme platformu yeni aboneleri güncel fiyatlandırma üstünden faturalandıracak. Bir tek mevcut abonelere fiyat artışının yansıması birkaç hafta sürecek. Bu süre zarfında Netflix, belirli aralıklarla kullanıcılara aylık abonelik fiyatını güncellediğini bildiren ikazlar meydana getirecek.

Bu karar, Netflix’in Ekim 2020’den bu yana dördüncü fiyat artışı olarak kayda geçti. Şu anda Hususi Plan’ın 2020’nin Sonbahar aylarına kıyasla 4 dolar daha pahalı olduğu bilgisi paylaşılırken; firmanın 1.5 yıl içinde fiyatlarına bu kadar sık zam yapması da eleştiri mevzusu oldu.

Türkiye tutarları da zamlanacak mı?

Netflix, Türkiye tutarları için son zammı Mart 2021’de yapmış oldu. O tarihten bu yana ise abonelik paketi ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gitmedi. Devletimizde 3.5 milyondan fazla abonesi bulunan dijital izlenme platformunun Türkiye fiyatlarını güncelleyip güncellemeyeceği merak mevzusu oldu. Bir tek şirketten neredeyse bu mevzuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Peki ya sizler ne düşünüyorsunuz? Netflix Türkiye tutarları da yükselir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.