Netflix aboneleri, rakip platformlara taşınıyor!

21.05.2022
Netflix aboneleri, rakip platformlara taşınıyor!


Netflix kullanıcıları, zamlardan ve firmanın açıklamış olduğu yeni gizyazı paylaşım planından sonrasında aboneliklerini iptal etmeye başladı. Süratli bir abone kaybı yaşayan akış devi, bunun için çalışanlarını görevli tutarak işten çıkarmalar hayata geçirmeye başladı. Bugün açıklanan raporlara nazaran Netflix kullanıcıları aboneliklerini sonlandırırken diğeri akış aboneliklerinin aboneleri artmaya devam ediyor. Özetlemek gerekirse Netflix’ten ayrılan üyeler, diğeri platformlara geçiş yapıyor. Habere hep birlikte göz atalım.

Netflix, abone kaybını durdurmak istiyor!

Antenna, birinci çeyrek sonunda SVOD platformlarının etkileşimlerini araştırdı. Araştırma sonucunda Netflix’in 2022 yılının birinci çeyreğinde hızla abone kaybettiğini deklare etti. Antenna, SVOD kategorisinde yer edinen diğeri platformların aboneliklerine ise artış bulunduğunu ortaya koydu. Araştırma sonucuna nazaran tüm akış platformlarında toplamda 37.4 milyon yeni kullanıcı gelirken 29.8 milyon kullanıcı da aboneliklerini sonlandırdı.

Netflix’e gizemli yenilik: Sürpriz Kutu ne işe yarar?

Paramount Plus, Peacock ve Disney Plus 2022 yılının birinci çeyreğinde gelen abonelerin yüzde 51’lik kısmını oluşturuyor. Ek olarak üç hizmete gelen yeni kullananların Netflix’ten ayrılan kişilerinden oluşuyor.

Netflix, 2022 senesinde yaşamış olduğu 200.000 abone kaybının on yıldan uzun süredir yaşamış olduğu en süratli yitik bulunduğunu açıklamıştı. Ek olarak tahminlere nazaran Netflix’in 2022 yılının ikinci çeyreğinde daha büyük kayıplar yaşayacak.

Şirket, geçtiğimiz günlerde bu kayıpları önlemek adına canlı yayınlanma hususi durumunu denetim etmeye başlamıştı. İlk bilgilere nazaran platformda bazı talk show ve dans programları canlı olarak yayınlanacak. Ek olarak canlı yayınlanma için bir de oylama sistemi getirilecek. Fakat canlı yayınlanma hususi durumunun yüksek fiyat artışından meydana gelen abone kaybının karşısında durup duramayacağı belirsiz.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de Netflix’in fiyat artışı sebebiyle başka bir platforma geçtiniz mi ya da aboneliğinize son verdiniz mi? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.