Netflix dizi projelerini iptal etmeye devam ediyor!

02.05.2022
Netflix dizi projelerini iptal etmeye devam ediyor!


Netflix geçtiğimiz ay abone sayılarında büyük bir düşüş bulunduğunu deklare etti. Popüler dijital izlenme platformu ek olarak milyonlarca kişinin daha hizmeti kullanmayı bırakabileceğini belirtiyor. Tüm bu gelişmeler ile birlikte Netflix’in piyasa kıymeti 50 milyar dolar düşmüş durumda.

Bu yüzden Netflix maliyetleri azaltmak adına bazı projelerini iptal etme sonucu aldı. Zor günler yaşamış olduğu söylenen dijital izlenme platformu, geçtiğimiz yıl duyurulan Meghan Markle imzalı animasyon dizisi hakkında şok bir karar aldı.

Netflix kullanmayı bırakmak için 6 neden!


Netflix kullanmayı bırakmak için 6 niçin!

Meşhur video akış platformu Netflix’in dezavantajlarını inceledik. İşte Netflix kullanmayı bırakmak için 6 niçin…

Netflix, Kraliyet gelininin dizisi Pearl’ü iptal etti!

Netflix, maliyetleri düşürmek için Meghan Markle imzalı bir animasyon dizisi olan Pearl‘ün geliştirilme çalışmalarını durdurdu. Geçtiğimiz yıl duyurulan dizi, firmanın maliyetleri en aza indirmek adına iptal etmiş olduğu projeler arasındaki yerini almış durumda.

İngiliz Kraliyet Ailesinin gelini olan Meghan Markle tarafınca kurulan Archewell Productions, geçtiğimiz yıl Pearl’ün baş yapımcısı rolünü de gene Markle’ın üstleneceğini duyurmuştu. Dizi, tarihin etkili hanımlarından esin alan 12 yaşındaki bir kızın maceralarını anlatacaktı.

Pearl’ün aksine Netflix, Heart of Invictus adlı bir belgesel dizisi de dahil olmak suretiyle Archewell Productions ile bir ekip proje üstünde çalışmaya devam edeceğini deklare etti. Dizi, 2022’de Lahey’de Prens Harry tarafınca kurulan bir etkinlik olan yaralı gaziler için düzenlenen Invictus Oyunları‘nda yarışan sporcuları mevzu alacak.

Netflix ek olarak Dino Daycare ve Boons and Curses isminde iki animasyon çocuk dizisinin de iptal edildiğini deklare etti. Peki siz Netflix’in yaşamış olduğu bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.