Netflix Games bünyesine iki popüler oyun eklendi

02.02.2022
Netflix Games bünyesine iki popüler oyun eklendi


Netflix, Kasım ayında hayata geçirdiği ‘Netflix Games’ projesini büyütmeye devam ediyor. Stranger Things 1984’ün de bulunmuş olduğu 5 mobil oyunla faaliyete başlamış olan ve hem Android hem de iOS platformlarında kullanılabilen hizmetin kütüphanesi süre içinde yeni eklemelerle büyüdü.

Netflix, Games hizmeti için yapmış olduğu duyuru ile oyun koleksiyonuna iki yapım daha ekledi. Yeni oyunlardan en dikkat çekeni: Riot Games’in popüler oyunu League of Legends evreninde geçen Hextech Mayhem oldu. Steam‘de 28 TL’ye satılan oyun, Netflix aboneliği kapsamında parasız hale geldi.

Netflix üç telefona daha HD ve HDR desteği getirdi


Netflix üç telefona daha HD ve HDR desteği getirdi

Netflix, HD ve HDR uyumluluk tablosunu güncelledi. Listeye geçen yıl tanıtılan amiral gemisi ve orta segment aygıt eklendi.

Netflix Games koleksiyonuna iki oyun daha

Hextech Mayhem: A League of Legends Story

Tek oyunculu mod ile oynanan Hextech Mayhem: A League of Legends Story, Netflix’te 9 yaş ve üstü ile ‘Vurdulu Kırdılı’ kategorisinde bulunuyor ve web bağlantısı gerektiriyor. Türkçe dahil 13 dili de desteklemekle beraber oyun kumandası bağlanarak da oynanabiliyor.

Choice Provisions tarafınca geliştirilen oyunun açıklaması ise şöyleki; “Bu hareketli oyunda Legends yıldızları Ziggs ve Heimerdinger ile beraber ritim eşliğinde koş. Tempoya ayak uydurarak etrafı bombala ve kargaşaya dansla katıl.”

Dungeon Dwarves

Dungeon Dwarves de Hextech Mayhem benzer halde tek oyunculu mod ile oynanıyor. Hyper Hippo Entertainment tarafınca geliştirilen ve 9 yaş üstü yetişkinlik düzeyinde listelenen RPG türündeki oyun; Türkçe, Almanca, Fransızca dahil 16 dili destekliyor. Ek olarak web bağlantısına da gereksinim duyuyor ve kumanda desteği bulunmuyor.

Oyunun Netflix Games sayfasındaki açıklaması şöyleki: “Cüceler zindanları tararken sen arkana yaslan! Zindanları keşfet, canavarların hakkından gel, savaşçının kabiliyetlerini ve silahlarını yükseltmek için ödülleri topla.”

Netflix Games’e erişim parasız

Oyunları oynamak için Netflix aboneliği olması kafi. Şirket kullanıcıdan ek bir ücret talep etmiyor. Yalnız dizi ve filmlerde olduğu benzer halde, oyunlarda da aygıt sınırı var. Aynı hesapla birden fazla mobil cihazda Netflix Games çalışıyor. Üyeler aygıt sınırını aştığında ise Netflix tarafınca bilgilendiriliyor. Ek olarak netflix.com sitesi vesilesiyle da telefon yada tabletlerin erişimi uzaktan sonlandırılabiliyor.

Netflix, Steam’in tahtına aday olduğunu açıkladı!


Netflix, Steam’in tahtına aday bulunduğunu deklare etti!

Geçtiğimiz yıl içinde yeni oyun platformunu devreye sokan Netflix, hedeflerininin piyasanın en iyisi olmak bulunduğunu deklare etti.

Peki ya sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı SDN Forum’da yada aşağıdaki alanda paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.