Netflix kullanmayı bırakmak için 6 niçin!

02.05.2022
Netflix kullanmayı bırakmak için 6 niçin!


Dijital dönüşümün lokomotifi webin en büyük ürünlerinden biri de video akış platformları. Aylık belirli bir abonelik tutarı karşılığında yüzlerce içeriğe kolaylıkla erişilmesine ortam elde eden bu platformlar, 2019 senesinde patlak veren koronavirüs sebebiyle evde kaldığımız dönemde yaygınlaştı.

Dünya genelinde 220 milyondan fazla abonesiyle öne çıkan hizmetlerden biri de Netflix. Hizmet, abone sayısı ele alındığında başarı göstermiş görünse de bazı durumlarda kullananların canını fazlasıyla sıkabiliyor. Ikimiz de yazımızda Netflix‘in dezavantajlarını inceledik. İşte Netflix kullanmayı bırakmak için 6 niçin

Spotify kullanmayı bırakmak için 10 neden!


Spotify kullanmayı bırakmak için 10 niçin!

Bu yazımızda sizlere dünyaca meşhur müzik platformu olan Spotify uygulamasını kullanmayı bırakmanız için 10 sebebi sıraladık.

Sınırı olan bölgesel içerikler

Haberimize geçmeden ilkin belirtmekte yarar var ki bu sebeplerin tek tek oldukça diğeri platformlar de ilgilendiriyor olup, sırasıyla hepsine ilişkin içerikler yapılacaktır. İçeriğimiz kötülemek amaçlı bir karşı reklam emek harcanması değildir.

Son meydana getirilen araştırmalara gore Türkiye’deki Netflix kullanıcıları, platformun ABD’deki üyelerine sunmuş olduğu içeriğin yalnızca yüzde 10‘luk bir kısmına erişebiliyor. Bundan dolayı kullanıcılar film, dizi ve TV şovlarının büyük bir kısmını izleyemiyor.

VPN benzer şekilde yöntemlerle diğeri ülkelerin Netflix içeriklerini izlenmeye çalışılsa da Türkçe dil desteğinin olmaması sebebiyle başarı göstermiş olunamıyor.

Lisans anlaşmaları

Netflix orijinal yapımlarını yerli yabancı demeden çoğunlukla takip ediyoruz. Yalnız platformun bünyesindeki diğeri dizi, film, TV şovları ve belgeseller ne durumda? Şunu altını çizmeliyiz ki Netflix’in lisans anlaşmaları aboneleri pek de memnun etmiyor. Örneğin ABC yada CBS benzer şekilde TV ağlarında gösterilen bir yapım, lisans anlaşması kapsamında Netflix’e fazlaca uzun süre sonrasında geliyor.

Söz mevzusu TV ağlarında gösterilen bir içerik, bir çok süre bir yıl sonrasında platformun kütüphanesine ekleniyor. Bu da her ay belirli bir abonelik tutarı ödeyerek kaliteli bir hizmet almak isteyen kullananların istemeyeceği bir şey.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.