Netflix öder benzer şekilde: iPhone için abonelik periyodu başlıyor

24.03.2022
Netflix öder benzer şekilde: iPhone için abonelik periyodu başlıyor


Bloomberg’den Mark Gurman‘ın haberine bakılırsa pandemi sürecinde süregelen tedarik ve üretim zincirindeki aksamalar ile hammadde eksikliği büyük bir çip krizine yok açtı. Dolayısıyla dünyadaki tüm akıllı telefon ve teknolojik cihazların tutarları giderek artıyor. Fakat Apple, iPhone abonelik hizmeti adını verdiği bir fikir ile bu problemi çözmeyi hedefliyor.

Apple Card’dan uluslararası kullanım için yeni hamle!


Apple Card’dan internasyonal kullanım için yeni hamle!

2019’da kullanıma sunulan Apple Card’ın kullanım alanını genişletmek adına emekler sürüyor. Apple, yeni bir ortaklığa gidiyor.

iPhone abonelik hizmeti nedir?

Apple tarafınca ortaya koyulan bu iPhone abonelik hizmeti, aslına bakarsak firmanın ABD’de uyguladığı aygıt yükseltme programına oldukça benziyor. Bu sistem yardımıyla ön ödeme yada kredi kartına tek çekimi taksitlendirme yerine şirket ile anlaşır ve aylık belirli bir ücret ödeyerek istediğiniz aleti kullanabilirsiniz.

iPhone abonelik

Apple’ın belirtilen bu abonelik hizmetini iPhone 14 etkinliği sonrası, doğrusu 2022 sonlarına doğru ya da iPhone SE 2023 ile birlikte önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde tanıtması planlanıyor. Naturel fiyatların iyi mi olacağı ve hangi ülkelerde hizmete gireceği de neredeyse bilinmiyor.

Bir tek Apple’ın mevcut iPhone koruma (AppleCare Protection Plan) ve yükseltme (AppleCare+) planına bakacak olursak, ABD’de aylık 35 dolar ödeyerek sisteme girebiliyorsunuz. Naturel senelik -250 dolar- ödeme yapabileceğiniz değişik seçeneklerde mevcut. Fakat şirket, Apple Music, TV+ ve Fitness+ benzer şekilde dijital hizmetleri yardımıyla her ay yüz milyonlarca dolar kazanıyor.

iPhone abonelik

Dolayısıyla bu abonelik sistemine bir yenisini daha eklemek ve her yeni üyeye diğeri abonelikleri de pazarlayarak kazancı çoğaltmak oldukça karlı olacaktır. Ek olarak devletimizde çeşitli sebepler yüzünden iPhone 13 Pro Max fiyatının 28 bin TL’ye ulaşmış olduğu bu günlerde kiralama yada abonelik ile haiz olma benzer şekilde değişik seçeneklerin hızla popülerleşeceği tahmin ediliyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.