Netflix oyun işini büyütüyor: İşte dev satın alım!

02.03.2022
Netflix oyun işini büyütüyor: İşte dev satın alım!


Izlenme platformu Netflix, geçtiğimiz yaz döneminde video oyun alanına gireceğini duyurmuş ve bu kapsamda Netflix Games hizmetini başlatmıştı. Şirket, oyun portföyünü geliştirmek için Stranger Things: Puzzle Tales geliştiricisi olan Next Games’i satın aldı.

Izlenme devi, Finlandiya merkezli Next Games’i averaj 72 milyon dolar değerinde bir anlaşmayla bünyesine katacağını duyurdu. 2013 senesinde kurulan Next Games, mobil oyun alanında çalışıyor ve en fazlaca Netflix’in Stranger Things dizisine dayalı bir oyun olan “Stranger Things: Puzzle Tales” ile biliniyor.

Netflix Rusya’ya rest çekti: Dizi çekimleri durdu!


Netflix Rusya’ya rest çekti: Dizi çekimleri durdu!

Netflix’in Rusya sonucu tüm dünyada yankı uyandırdı. Rusya’nın sıkıdüzen yasasını kabul etmeyen Netflix, Anna K çekimlerini durdurdu.

Netflix, Next Games’i üstün dereceli fiyata bünyesine kattı

Next Games, Netflix oyun grubu içindeki başka bir mobil oyun stüdyosu olan Oxenfree adlı yapımın geliştiricisi Night School Studio’ya katılacak. Hatırlayacağını suretiyle Netflix, Night School’u Eylül ayında satın almıştı.

stranger things 4. sezon

Games for Netflix’in Başkan Yardımcısı Michael Verdu satın alımla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Next Games’in deneyimli bir yönetim ekibi, eğlence serilerine dayalı mobil oyunlarda güçlü bir kariyeri ve operasyonel kabiliyetleri var. Next Games’in çekirdek stüdyo olarak Netflix’e katılmasından ve oyun stüdyosu kabiliyetlerimizi genişletmesinden coşku duyuyoruz. Oyunlara daha yeni başlamış olsak da, Next Games ile birlikte dünyanın dört bir tarafındaki üyelerimizi memnun edecek birinci sınıf bir oyun portföyü oluşturabileceğimizden inanırım.”

Netflix, mevcut abonelik fırsatlarına eklenecek mobil oyunlara odaklanarak, video oyunlarına yönelimini geçen yaz deklare etti. İlk oyun sıralaması, iki Stranger Things temalı yapım da dahil olmak suretiyle Kasım ayında piyasaya sürüldü.

netflix tv

Netflix’in oyunlara yapmış olduğu yatırım, yalnızca abonelerini memnun etmekle kalmayıp hem de platformda daha oldukca zaman geçirmelerine fırsat tanıyor. Bu plan ek olarak insanların bilhassa uzun metrajlı filmleri ve TV dizilerini izlemeye daha azca eğilimli olduğu mobil cihazlarda hizmet verme çabasının bir parçası.

Daha küçük oyun stüdyolarının satın alınması, PlayStation’ın sahibi Sony ve Xbox’ın sahibi Microsoft tarafınca benimsenen bir strateji. Çinli web devi Tencent de küçük mobil oyun stüdyolarına yatırım yapma ve satın alma mevzusunda üretken bir şirket. Fakat bu strateji artık Netflix tarafınca kullanılacak şeklinde görünüyor.

Netflix ve Next Games arasındaki satın alım hakkında görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.