Netflix, Resident Evil dizisini iptal etti

28.08.2022
Netflix, Resident Evil dizisini iptal etti


Geçtiğimiz Temmuz ayında ilk sezonuyla Netflix’te gösterime giren Resident Evil dizisi için beklenen karar verildi. Şirket yetkilileri ve dizinin yapımcısı tarafınca doğrulanan bilgiye nazaran, Resident Evil dizisi için ikinci sürem hazırlanmayacak. Peki Netflix’in meşhur hayatta kalma korku dizisi niçin beğenilmedi?

Resident Evil dizisi yalnız bir sürem hayatta kalabildi

Capcom’un hayatta kalma korku oyunu serisine dayanan Resident Evil uyarlaması, Netflix için uzun vadeli planlara sahipti. Bir tek izlenme devi, Resident Evil 2. sürem çekmeyi güvence edecek kadar büyük bir izleyici kitlesini yakalayamadığını beyan etti. Bunun üzerine dizinin iptal edilmiş olduğu doğrulandı.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Resident Evil 14 Temmuz’da Netflix’te prömiyer yapmış oldu, yalnız IMDb puanı 3.9‘a kadar düştü. İzleyicilerin ve eleştirmenlerin odağına oturan hayatta kalma yapımı Rotten Tomatoes’ta ise yüzde 22’lik izleyici puanına ulaşarak Netflix geçmişine geçti.

Netflix Games, beklenen özelliğe kavuşuyor


Netflix Games, beklenen özelliğe kavuşuyor

Netflix, geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunmuş olduğu Netflix Games hizmeti için multiplayer ve skor tablosu özelliği ekleyecek.

Dizi, iki değişik zaman çizelgesinde geçiyor. 2022’de geçen görüntüler, Jade’in babası ve kız kardeşi Billy ile New Raccoon City’ye taşındığını, 2036’da geçen görüntüler ise Jade’in kıyamet sonrası Londra’yı keşfini ele alıyor.

Resident Evil oyun serisine dayanan yapım, New Raccoon City’yi yöneten Umbrella Corporation’ın tehlikeli gizemini açığa çıkarmak isteyen Jade’in öyküsünü ele alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Supernatural yapımcısı Andrew Dabb bulunuyor.

Netflix Resident Evil

Netflix uyarlaması oldukça eleştirilmiş olsa da, bu mevzuda yalnız değil. 2021 senesinde Sony Pictures tarafınca beyazperde filmi Resident Evil: Welcome to Raccoon City de benzer eleştiriler almıştı. Kısacası Resident Evil hayranlarını sevindirecek bir uyarlama neredeyse çekilebilmiş değil.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.