Netflix Rusya’ya rest çekti: Dizi çekimleri durdu!

02.03.2022
Netflix Rusya’ya rest çekti: Dizi çekimleri durdu!


Rusya tarafınca Ukrayna’da başlatılan cenk, Netflix’in Rusya’daki kararlarını tekrardan gözden geçirmesine yol açtı. Rus yazar Lev Tolstoy’un değindiği Anna Karenina romanını günümüz hayatına taşıyacak olan Anna K dizisinin çekimleri durduruldu.

Rus şirketi 1-2-3 Production ile meydana getirilen ortaklık sonrasında çekilmesi planlanan Anna K dizisinin, Rus propagandası aracı olabileceği düşünüldüğü için askıya alındığı ifade edildi. Başrolünde Rus hanım oyuncu Svetlana Khodchenkova’nın boy göstereceği dizi, dünya genelinde 200 milyon abone için izlenebilir olacaktı.

Netflix’in Marvel dizileri Disney+’a geçiyor! Tarih açıklandı


Netflix’in Marvel dizileri Disney+’a geçiyor! Tarih açıklandı

Netflix’in Marvel dizileri Disney Plus’a geliyor. Disney tarafınca meydana getirilen açıklamayla dizilerin Disney+’a geçeceği tarih belli oldu.

Netflix’in Rusya sonucu: Anna K iptal oldu

Netflix, Rusya’daki ilk orijinal projesini 2021 senesinde deklare etti. Anna K adlı yapım, Anna Karenina romanından uyarlanacak ve başrolde Svetlana Khodchenkova oynayacaktı. Fakat Netflix’in Rusya’ya yönelik almış olduğu çarpıcı tek karar Anna K dizisiyle ilgili değil. Şirket, Rusya hükümetine bağlı 20 TV kanalını yayınlamaya zorlayan ülkenin yeni yasasını da reddetti.

Netflix’in sonucu, Kremlin’e bağlı Russia Today (RT) ve Sputnik ajanslarının Feysbuk, YouTube ve TikTok’ta engellenmesiyle bununla beraber geldi. Yasaklanan kanallar içinde Rus Ortodoks Kilisesi tarafınca yönetilen Channel One ve Spa benzer halde önemli haber bültenleri de yer ediniyor.

Netflix’in Rusya pazarında etkinlik göstermesi, 2020’de Putin hükümeti tarafınca gözden geçirildi. 100 binden fazla günlük kullanıcıya hitap eden platform için son dönemde kurallar sıkılaştırıldı ve içeriklere büyük sıkıdüzen uygulandı. Ek olarak hem Google hem de Apple, Putin’in en meşhur rakibi Alexei Navalny ile ilgili içerikleri Rusya’da kaldırmak mecburiyetinde bırakıldı.

Netflix, Kiril alfabesinde kullanıcı arayüzü ve abonelikler için yöresel ödeme seçeneğiyle Rusya pazarına averaj bir buçuk yıl ilkin açıldı. Netflix Rusya’nın ilk büyük yapımı olması planlanan Anna K, bombalar Ukrayna’ya düşmeye devam etmiş olduğu sürece askıda kalabilir.

Netflix’in Rusya sonucu ile ilgili görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.