Netflix, tarihin en büyük kripto para soygununu belgeselleştirecek!

13.02.2022
Netflix, tarihin en büyük kripto para soygununu belgeselleştirecek!


Kripto para borsası Bitfinex’in 2016’da hacklenmiş ve averaj 3,6 milyar dolar çalınmıştı. Bu soygunun arkasında ise iki isim vardı. Netflix, 2016’da gerçekleşen büyük kripto para hackinin ardındaki çift hakkında bir belgesel yapma sonucu aldı. Bu yapımın siparişini ise çoktan verdi. İşte soygunu icra eden çift ve çekilecek belgeselin ayrıntıları…

Bu hafta Netflix’te yayına girecek olan tüm içerikler


Bu hafta Netflix’te yayına girecek olan tüm içerikler

Bu hafta itibariyle Netflix’te yayına girecek olan tüm içeriklerin sıralaması sizlerle. İçeriklerin tüm detayları ise haberimizde…

Netflix, 4,5 milyar dolarlık soygunun belgeselini çekiyor

Netflix, 4,5 milyar dolar değerinde çalıntı Bitcoin’i akladığı iddia edilen çift hakkında bir belgesel dizisi çekmek için hazırlanıyor. Ilya Lichtenstein ve Heather ‘Reyhan’ Morgan hakkında çekilecek belgeselin yönetmen koltuğunda Chris Smith yer ediniyor. Platform, neredeyse dizinin çıkış zamanı ya da oyuncu ekibine dair bir detay vermedi.

ABD Hakkaniyet Bakanlığı (The Department of JusticeDOJ), 2016’da Morgan ve Lichtenstein’ı, adı açıklanmayan bir bilgisayar korsanının 119.756 Bitcoin’i Lichtenstein’a bağlı bir cüzdana aktarmayı başardığı iddia edilen kripto borsası Bitfinex hackinde yer almakla suçladı.

Çiftin, altın ve NFT satın aldıkları da iddia edilen bir kripto para birimi işlemleri vesilesiyle çalınan fonları aklamaya çalmış olduğu söyleniyor. O zamanlar çalınan varlıkların kıymeti averaj 71 milyon dolardı. Günümüze kadar bu sayı toplam 4,5 milyar dolara terfi etti.

Ilya Lichtenstein ve Heather ‘Reyhan’ Morgan kimdir?

Ilya’nın eşi Heather’ın ismindeki Türkçe bir isim olan ‘Reyhan‘ dikkat çekti. Bu da bizi bu çiftin aslen kim olduğu sorusuna itiyor. Lichtenstein kendisini teknoloji girişimcisi, kodlayıcı ve yatırımcı olarak tanımlarken Morgan; seri girişimci, üretken yazar, rapçi ve yüksek gelişme potansiyeline haiz yazılım şirketlerinde yatırımcı olarak biliniyor.

California’da doğduğu malum Morgan’ın Türk olduğu ile ilgili herhangi bir informasyon yer almıyor. Toplumsal medyada Reyhan ikinci adını kullanan soyguncunun bu adı niçin kullandığı ise neredeyse bilinmiyor. Fakat toplumsal medyasından edinilen bilgiye nazaran bir dönem Erasmus ile Türkiye’ye gelmiş.

Sizler 2016’da meydana getirilen bu soygun ve Netflix’in Ilya Lichtenstein ve Heather ‘Reyhan hakkında çekmeyi organize etmiş olduğu belgesel hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.