Netflix umduğunu bulamadı! Kayıplar durmak bilmiyor

23.09.2022
Netflix umduğunu bulamadı! Kayıplar durmak bilmiyor


Popüler dijital yayınlanma platformu Netflix, 2022’nin ilk iki çeyreğinde 1,2 milyon abone kaybı yaşadı. Kayıpların peşinden şirket, yeni kullanıcılara haiz olmak için çeşitli hazırlıklar yapmış oldu. Bu hazırlıklardan biri de reklam destekli yeni bir paket oldu. Yalnız meydana getirilen bir ankete nazaran Netlix’in bu adımıyla işler daha da sarpa saracak benzer şekilde görünüyor.

Netflix kullanıcılarının yüzde 25’i aboneliklerini iptal etmeyi düşünüyor

Yaşanmış olan abone kayıpları sebebiyle 2022 yılı Netflix için iyi bir dönem olmadı. Bunun peşinden şirket, hazırladığı daha uygun fiyatlı ve reklam destekli yeni paketle yitirmiş olduğu abonelerini kazanmayı umut etti. Yalnız son meydana getirilen anket bunun tam tersini gösteriyor.

Netflix umduğunu bulamadı! Kayıp devam ediyor

Anket, 2022’deki yayınlanma alışkanlıklarını ölçmek için 1000 Amerikalıyı araştırdı. Bununla birlikte averaj bir Amerikalının dört yayınlanma platformuna abone olduğu ortaya çıktı. Böylece beş Amerikalıdan 4’ünün popüler platformlardan olan Netflix’e hala abone. Ek olarak bunların yüzde 70’i en oldukca Netflix’i kullandığını belirtiyor. Diğeri platformlar ise şu şekilde:

  • HBO Max: Yüzde 9,91
  • Disney+: Yüzde 6,18
  • Peacock: Yüzde 4,25
  • Hulu: Yüzde 3,86
  • Apple TV+: Yüzde 2,70
  • Paramount: Yüzde 2,70

Kraliçe’nin ölümü dizisiyle anıldı! Netflix’te haftanın en çok izlenenleri


Kraliçe’nin ölümü dizisiyle anıldı! Netflix’te haftanın en oldukca izlenenleri

Netflix geçtiğimiz günlerde 5-11 Eylül Eylül arası en oldukca izlenen dizileri paylaştı. Şimdi de bu haftanın Top10’ini deklare etti.

Tüm bunların peşinden tüm Netflix abonelerinin yüzde 25’inin aboneliklerini iptal etmeyi organize etmiş olduğu ortaya çıktı. Bunun düşünen abonelerin üçte ikisi ise sebebin, artan maliyetleri bulunduğunu söylüyor. Ek olarak anket, ABD’deki sekiz popüler akış hizmet arasındaki en yüksek averaj plana haiz platform bulunduğunu gösteriyor.

Netflix abonelerinin şikayetçi olduğu iki durum daha yer ediniyor. Bunlardan ilki, her üç kişiden birinin artık Netflix’te seyretmek istedikleri dizileri bulamadığını söylemesi. Diğeri ise geri kalan kısmın diğeri akış hizmetlerini daha fazlaca kullandığını belirtmesi oldu.

Netflix umduğunu bulamadı! Kayıp devam ediyor

Son olarak anket, popüler dijital yayınlanma platformlarının abonelerinin yüzdeliklerini de gösteriyor. Abonelerin yüzde 78’i Netflix’e, yüzde 46’sı Disney+’a, yüzde 42’si HBO Max’e, yüzde 26’sı Hulu’ya, yüzde 22’si Apple Tv+’a ve yüzde 5’i Amazon Prime‘a abone olarak yer ediniyor. Yalnız tüm bunlara rağmen Netflix, genel abone pazarının yüzde 70’lik payıyla en popüler yayınlanma hizmeti olmayı sürdürüyor.

Peki, siz Netflix abone kaybı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.