New York’ta aşı yaptırmayan 1430 belediye çalışanı işten çıkarıldı

15.02.2022
New York’ta aşı yaptırmayan 1430 belediye çalışanı işten çıkarıldıKoronavirüs aşısı zorunluluğuna uymayan personelin işine son verildi.


New York'ta aşı yaptırmayan 1430 belediye çalışanı işten çıkarıldı

ABD’nin New York kentinde, aşı yaptırmayan belediye çalışanlarıyla ilgili köktencilik bir karara imza atıldı.

New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın ofisinden meydana getirilen açıklamada, belediye çalışanlarının koronavirüs aşısı yaptırma zorunluluğu olduğu anımsatıldı.

Açıklamada, yüzlerce çalışanın koronavirüs aşısı yaptırdıklarına dair kanıtları sunmuş olduğu yada aşı olmadıkları takdirde işten çıkarılacakları uyarısından ilkin aşı yaptırdıkları açıklandı.

1430 ÇALIŞANIN İŞİNE SON VERİLDİ

Belediye çalışanlarının salgın döneminde ön cephede çalıştıklarına dikkati çekilen açıklamada, çalışanların aşılarını yaptırarak kendilerini ve tüm New Yorkluları korumak için doğru olanı hayata geçirmeye ne kadar istekli olduklarını bir kez daha gösterdikleri kaydedildi.

Açıklamada, koronavirüs aşısı zorunluluğu uygulamasına karşın aşı yaptırmayan 1430 belediye çalışanının işine son verildiği ifade edildi.

New York ta aşı yaptırmayan 1430 belediye çalışanı işten çıkarıldı #1

9 BİN KİŞİ İÇİN ALINAN ÜCRETSİZ İZİN KARARI

İşten çıkarılanların ortalama yüzde 64’ünün kentin eğitim bölümünde çalmış olduğu öğrenildi.

New York kentinde meydana getirilen düzenlemeye nazaran, belediye çalışanlarının 29 Ekim 2021’e kadar minimum bir doz aşı olması gerekiyordu.

Aşı zorunluluğuna karşın koronavirüs aşısı yaptırmayan 9 bin şahıs, 1 Kasım 2021’de parasız izne çıkarılmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.