Nintendo, Switch konsolundaki oyunları arttırmak için harekete geçti!

10.02.2022
Nintendo, Switch konsolundaki oyunları arttırmak için harekete geçti!


Nintendo’nun 2017 yılının Mart ayında piyasaya sürdüğü Switch elde taşınabilir oyun konsolu, firmanın en popüler ürünü olma yolunda aşama kaydediyor. Kendi kitlesini kısa sürede oluşturan ürünü daha da geliştirmek isteyen şirket, oyun yelpazesini genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Nintendo Switch’den satış rekoru!


Nintendo Switch’den satış rekoru!

2017 yılının Mart ayında piyasaya sürülen Nintendo Switch, geçen 5 senelik sürede büyük bir popülerlik kazanmıştır ve firmanın gözdesi oldu.

Wii Sports, Nisan ayında Switch Sports olarak geliyor

Nintendo, artık bir klasik hale gelmiş olan Wii Sports oyunlarından bazılarını Nintendo Switch Sports adıyla kullanıma sunacak. 29 Nisan’da gelecek olan oyunları piyasaya sürülmesinden derhal ilkin bir çevrimiçi oyun denetim süresi olacak. Denetim süreci 18-20 Şubat tarihlerinde yapılacak.

Mega hit aile sporu oyunu Wii Sports, orijinal Wii oyununun devamı durumunda güncellenecek. Güncelleme ile birlikte Wii Sports oyunlarında yer edinen tenis, bowling ve chambara şeklinde en oldukca oynanan oyunlar da dahil olmak suretiyle 6 tane oyun içinde ne olduğu olacak. Nintendo ek olarak 2022’de oyuna gelecek güncellemeleri de duyurdu. Yazın ve sonbaharda olmak suretiyle iki tane Wii Sports oyunu gelecek.

Nintendo Switch, küresel bazla popülerliğini günden güne arttırıyor. Öyleki ki firmanın senelerdir amiral gemisi niteliğini taşıyan Wii oyun konsolunun satış rakamlarını da geçmiş durumda. Oyun konsolu piyasaya çıkmış olduğu 2017 yılından beri 103 milyon satış yaparak kısa sürede 100 milyon barajını geçen ilk taşınabilir oyun konsolu oldu.

Taşınabilir oyun konsollarının popülerliğini arttırdığı bu zamanda Switch’e de büyük bir rakip geliyor. Valve’in Steam Deck elde taşınabilir oyun konsolu 25 Şubat’ta piyasaya sürülecek. Sızan bilgiler ışığında konsoldan beklentiler yüksek Öyleki ki birçok analist, konsol dünyasındaki dengelerin bu ürünle beraber değişebileceğini belirtiyor.

Nintendo’nun oyun dünyasındaki yerini iyi mi değerlendiriyorsunuz? Elde taşınabilir oyun konsolları hakkında düşünceleriniz nedir? Lütfen düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.