Nokia, 50 Megapiksel kameralı bir akıllı telefon geliştiriyor

01.01.2022
Nokia, 50 Megapiksel kameralı bir akıllı telefon geliştiriyor


Her ne kadar Nokia, son zamanlarda akıllı telefon dünyasında eskisi kadar etken olmasa da ne zaman yeni bir aygıt tanıtsa, oldukça güzel görünen ve kendine özgü kitlesini etkileyen bir modelle karşımızda oluyor. Finlandiya merkezli geliştirici Nokia, ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafınca onaylanan ve birden fazla varyantı olan yeni bir akıllı telefon serisi üstünde çalışıyor.

Nokia G50, Android 12 alıyor!


Nokia G50, Android 12 alıyor!

HMD Global, Nokia G50 modelinin Android 11’den Android 12 işletim sistemine yükseltileceğini duyurdu. Gene de nerede ise tarih belirtmedi.

Nokia, yeni modelde üçlü kamera kullanacak

Nokia tarafınca FCC vasıtasıyla lisanslanan yeni nesil akıllı telefon; TA-1418, TA-1404, TA-1412, TA-1415, TA-1405 ve TA-1401 olarak listelenen 6 değişik model numarası ve varyantla piyasaya çıkabilir. Listelenen patentlerden TA-1404 ve TA-1412, cihazın hem kamera tasarımı hem de teknik özelliklerine dair informasyon veriyor.

Cihazın sızdırılan görseline baktığımızda, Nokia’nın patenti, yeni modelde cihazın sol üst köşesine dikey olarak konumlandırılmış ve diktörtgen bir modül içine yerleştirilen üçlü bir kamera düzeneğinin bulunacağını gösteriyor. Nokia, benzer bir tasarımı ABD’ye hususi olarak piyasaya sürülen N1530DL modelinde de kullanmıştı.

Nokia, Android 12 dağıtımına başladı: İşte ilk alan model


Nokia, Android 12 dağıtımına başladı: İşte ilk alan model

Akıllı telefon üreticisi Nokia, Android 12 güncellemesinin dağıtımına başladı. Şirket, ilk olarak Nokia X20 modeline güncellemeyi verecek.

Cihazın tüm teknik özellikleri nerede ise ortaya çıkmamış olsa da Nokia TA-1404 ev TA-1412 sertifikaları, modelin 50 Megapiksel kameraya haiz olacağını gösteriyor. Cihazda ana kameranın yanı sıra 2 tane 2 Megapiksel sensör ve buna ek olarak 8 Megapiksellik bir de ön kamera yert alacak. Cihazın 4 GB RAM + 128 GB depolama alanına haiz çift SIM kart destekli modeli ve bir de 3 GB RAM / 4 GB RAM + 128 GB depolama kapasitesi içeren değişik bir modeli daha bulunacak.

Cihaza dair yeni detayların ve resmi bilgilerin 2022’nin ilk çeyreğinde Nokia tarafınca duyurulması ümit ediliyor. Peki sizler bu yeni nesil aygıt hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmına paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.