Nokia G50, Android 12 alıyor!

01.01.2022
Nokia G50, Android 12 alıyor!


Nokia G50, bu senenin başlarında Nokia G10 ile birlikte geldi. Aygıt Nokia G20‘nin halefi olarak piyasaya çıktı. Bütçe odaklı telefon enerjisini Qualcomm Snapdragon 480 yonga setinden aldı. 6.82 inç LCD panele haiz aygıt, 4GB RAM bulunduruyor. İşletim sistemi tarafında da Android 11 ile kullanıcı karşısına çıkmıştı. HMD Global, akıllı telefonun üç senelik güvenlik yamalarıyla birlikte […]

Nokia G50, bu senenin başlarında Nokia G10 ile birlikte geldi. Aygıt Nokia G20‘nin halefi olarak piyasaya çıktı. Bütçe odaklı telefon enerjisini Qualcomm Snapdragon 480 yonga setinden aldı. 6.82 inç LCD panele haiz aygıt, 4GB RAM bulunduruyor. İşletim sistemi tarafında da Android 11 ile kullanıcı karşısına çıkmıştı.

HMD Global, akıllı telefonun üç senelik güvenlik yamalarıyla birlikte iki büyük yükseltme alacağını vadetti. O zamandan beri hem Nokia X20‘nin hem de Nokia X10‘un Android 12‘ye yönelik ilk büyük güncellemelerini aldığına şahit olduk. Şimdi sıra Nokia G50‘ye geldi. Aygıt, Android 12 işletim sistemine haiz oluyor.

Nokia G50 5G’nin özellikleri lansmandan önce sızdırıldı!


Nokia G50 5G’nin özellikleri lansmandan ilkin sızdırıldı!

Telefon piyasasındaki ağırlığını uzun süre ilkin kaybeden Nokia’nın tanıtmaya hazırlandığı G50 5G modelinin özellikleri sızdırıldı.

Nokia G50, Android 12 ile yeni özelliklere kavuşuyor

HMD global nerede ise güncellemeyi resmi olarak açıklamadı. Bu yüzden de ortada herhangi bir değişiklik günlüğü de yer almıyor. Bir tek, güncellemenin Kasım 2021 güvenlik yamasıyla geldiği ve V2.160 sürüm numarasını taşımış olduğu açıklandı. Android 12 yeni bir kullanıcı arayüzü dahil olmak suretiyle cihaza çeşitli değişimler getiriyor.

nokia-g50-android-12-aliyor

Nokia‘nın sürekli olduğu şeklinde güncellemeleri aşamalı olarak yayınlaması beklentiler dahilinde yer aldı. İlk olarak küçük bir kullanıcı kümesi güncellemeyi alıyor. Peşinden da onu alan kullanıcı sayısı sürekli artış göstererek en sonunda her insana ulaşacaktır.

Neredeyse resmi bir duyuru olmadığı için güncellemenin ne süre yayınlanacağı mevzusunda bir informasyon yok. Bir tek firmanın Nokia X10‘da olduğu şeklinde işlemi birden fazla dalgaya böleceği belirtiliyor. Aygıt sahiplerinin, güncellemenin gelip gelmediğini telefonlarından denetim etmeleri gerekiyor.

Sizler Nokia marka telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.