Nokia’dan hayal kırıklığı yaratan ‘telefon’ açıklaması!

09.03.2022
Nokia’dan hayal kırıklığı yaratan ‘telefon’ açıklaması!


Bir dönem telefon piyasasının en büyük oyuncularından biri konumundaki Nokia, maalesef bu başarısını uzun solukta gösteremedi. 2010’dan itibaren sektörde yaşanmış olan köklü değişime ayak uyduramayan şirket, birkaç kere el değiştirdikten sonrasında HMD Global bünyesine katıldı.

Son dönemde daha oldukça giriş ve orta segmentte yer edinen modellere odaklanan Nokia, kısa süre ilkin kullanıcıları hayal kırıklığına uğratacak bir açıklama yapmış oldu. İşte ayrıntılar…

Nokia PureBook Pro laptopları inceledik!


Nokia PureBook Pro laptopları inceledik!

Teknoloji geçmişinde 3310 şeklinde efsanevi bir telefonla önemli bir yeri olan Nokia, yeni PureBook Pro modellerini MWC 2022’de sergiledi.

Nokia, amiral gemisi akıllı telefon işini bırakacak mı?

Hatırlanacağı suretiyle Nokia, geçtiğimiz hafta gerçekleşen MWC 2022 fuarında boy göstermişti. Bir tek beklenenin aksine etkinlikte bir tek uygun fiyatlı giriş seviyesi telefonları tanıtan şirket, amiral gemisi modellerde ise sessizliğini koruyarak kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Nokia amiral gemisi akıllı telefon sonucu

Nokia’nın son dönemde niçin amiral gemisi modelleri piyasaya sürmemesinin sebebi de kısa süre ilkin ortaya çıktı. HMD Ürün Pazarlama Başkanı Adam Ferguson, Android Authority’ye vermiş olduğu demeçte firmanın amiral gemisi modellerle ilgili şimdilik bir çalışmasının olmadığını deklare etti.

Adam Ferguson, mevzu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

800 dolarlık bir telefon yapmak şu anda bizim için mantıklı değil. Diğeri oyuncularla büyük bir muharebeye dahil olmak istemiyoruz. Bunun yerine uygun fiyatlı modellere odaklanacağız.

Bunun haricinde daha ilkin üst segmentte yer edinen Nokia 9 PureView‘de yaşanmış olan gecikmeler sebebi ile başı bir fazlaca ağrıyan şirket, son açıklama ile birlikte üst segment modellere kapıyı bir süreliğine kapatmış oldu.

Nokia akıllı telefon
Nokia amiral gemisi akıllı telefon sonucu

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Nokia, amiral gemisi akıllı telefonları bir süreliğine rafa kaldırarak doğru bir karar mı verdi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.