Nureddin Nebati 8 Mart Dünya Bayanlar Günü etkinliğine katıldı

08.03.2022
Nureddin Nebati 8 Mart Dünya Bayanlar Günü etkinliğine katıldıBakan Nureddin Nebati, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü dolayısıyla düzenlenen “Türkiye Ekonomisinin Gücü: Hanımlarımız” programına katılarak bir konuşma gerçekleştirmiş oldu.


Nureddin Nebati 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katıldı

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katılmış olduğu görüşmede yapmış olduğu konuşmada Türkiye’de bayanların her alandaki emeğinin, iş hayatında ürettiği değerlerin ve yetiştirdiği parlak nesillerin kıymetinin bilinmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

KADINLAR TOPLUMUMUZUN VE GELECEĞİMİZİN MİMARI

Nebati, kadının bir toplumun temeli bulunduğunu vurgulayarak şu şekilde konuştu:
“‘Hanım insandır, biz insanoğlu.’ Neşet Ertaş oldukça güzel söylemiş. Biliyoruz ki hanımlarımız, toplumun en minik yapı taşı olan ailenin en mühim parçası, toplumumuzun ve geleceğimizin mimarlarıdır.”

Nureddin Nebati

“BAKANLIKTA 42 YIL”

Bakanlıkta 42 senedir vazife icra eden Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Ayşe Dilbay da bayanların eğitim, sıhhat, hukuk, iktisat benzer biçimde alanlardaki çalışmalarının herkesi gururlandırdığını söylemiş oldu.

Bayanların aile yanında toplumsal yaşam ve siyasal tarihin şekillenmesinde mühim roller üstlendiğini vurgulayan Dilbay, hanıma şiddetin önlenmesi yönelik alınan tedbirlerden, ekonomik ve toplumsal hayatta bayanların güçlendirilmesine yönelik atılan adımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Nureddin Nebati

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir