Nureddin Nebati: Enflasyonla savaşım timi oluşturuyoruz

13.02.2022
Nureddin Nebati: Enflasyonla savaşım timi oluşturuyoruzBakan Nebati, enflasyona karşı atılacak adımı deklare etti. Nebati, oluşturulacak tim için “İlgili yerlerde lüzumlu adımları atacak” dedi.

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul Kurultay Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Iktisat Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Bakan Nebati’nin gündeminde, son günlerde Türkiye’nin iktisat gündemini meşgul eden enflasyon meselesi vardı.

ENFLASYONLA MÜCADELE TİMİ KURULACAK

Enflasyonun düşürülmesine ilişkin çalışmalara değinen Nebati, “Enflasyonla savaşım timi kuruyoruz. Bu tim, ilgili yerlerde lüzumlu adımları atacak.” dedi.

Nebati, söz mevzusu açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde her alanda fakat her alanda oldukça daha yeni tedbirler paketini sunacağız. Enflasyonla mücadelede fiyata yansıtılıp yansıtılmadığı noktasında lüzumlu adımları atacağız.” ifadelerini kullandı.

Nureddin Nebati: Enflasyonla savaşım timi oluşturuyoruz VİDEO

“KÂRLARINIZLA ALIP VEREMEDİĞİMİZ YOK”

Bakan Nebati, Gömü ve Maliye Bakanlığı olarak fahiş fiyatların daha sıkı bir halde denetleneceğini belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Sizin kârınızla işimiz yok. Kârlarınızla alıp veremediğimiz yok. Ticaretinizle alıp veremediğimiz yok. Vergi Denetim Kurulu’ndaki müfettişlerimiz ve Gelir İdaresi’ndeki denetleyicilerimizle birlikte hususi bir tim oluşturuyoruz.

“YANLIŞ YAPANLARLA İLGİLİ EN SERT TEDBİRLERİ ALACAĞIZ”

Arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat hareketleriyle ilgili her türlü enstrümanı ilgili bakanlıklarımızla yasal zemin dahilinde kullanacak ve yanlış yapanlarla ilgili en sert tedbirleri alacağız. 2021 Aralık öncesi fiyatlamaların güncellenmesi noktasında hep birlikte yolumuza devam edeceğiz. Besin bankacılığını yasal zemine kavuşturarak yaygınlaşmasını sağlayacağız.

“KAZANAN TÜRKİYE OLACAK”

Tüketiciyi yanlış yönlendirici bir pazarlama stratejisi olarak kullanılan ilkin fiyatı yükseltip, sonrasında kampanya adı altında meydana gelen indirim şeklindeki uygulamaların Tecim Bakanlığımızın uygulamalarıyla 1 Mart’tan itibaren önüne geçmiş olacağız. Birlikten berekete kazanan Türkiye olacak.”

Nureddin Nebati: Enflasyonla mücadele timi oluşturuyoruz #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.