Nureddin Nebati, Türkiye ekonomisini değerlendirdi

03.09.2022
Nureddin Nebati, Türkiye ekonomisini değerlendirdi


Bakan Nebati, iktisat alanında geçiş sürecinde olduklarına işaret etti. Türkiye’nin daha çok üreten bir ekonomiye dönüşmekte bulunduğunu özetleyen Nebati, “Kuvvetli kredibiliteye ulaşacağız” dedi.

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Bakan Nebati, Türkiye Iktisat Modeli çerçevesinde, katma kıymetli üretim anlayışını benimseyerek ihracatı teşvik etmekte ve bu yolda kararlılıkla ilerlemekte olduklarını söylemiş oldu.

“Döviz kurlarındaki hareketliliğin tesir alanı zayıflıyor”

Nebati, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Bu model ile döviz kurlarında ara sıra yaşanmış olan hareketliliğin tesir alanı da zayıflamaktadır.” dedi.

Nebati: Ülkemiz geçiş sürecinde

Türkiye’nin, 2022 yılının ilk yarısında gelişme bakımından öteki ülkelere kıyasla oldukca daha pozitif bir performans göstermeyi başardığını vurgulayan Nebati, “Ülkemiz, bir ekonomik geçiş sürecindedir. Türkiye, daha çok üreten ve daha çok ihracat icra eden bir ekonomiye dönüşüyor.” dedi.

Nureddin Nebati, şu değerlendirmeleri yapmış oldu:

“Tarihte asla olmadığı kadar kuvvetli bir kredibiliteye ulaşacağız”

“Sektörlerimiz, bu kökten değişimi hissediyor ve gelirlerini artırıyor. Biz, alın terimizle üreterek kazanmayı, ihracat ve gezim gelirlerini artırarak cari dengeyi sağlamayı hedefliyoruz.

Biz bu yolda ilerledikçe, tarihte asla olmadığı kadar kuvvetli bir kredibiliteye beraber ulaşacağız.

“Buna yürekten inanıyorum”

Bu anlamda, ülkemize yönelik meydana getirilen değerlendirmelerin, kısa sürede, durgunluk ve enflasyon ile savaşım eden gelişmiş ekonomilerden ayrışan tüm pozitif yönlerimizle oldukca daha pozitif seyredeceğine şahitlik edeceğiz. Buna yürekten inanıyorum.”

Nureddin Nebati, Türkiye ekonomisini değerlendirdi #1

Nureddin Nebati, Türkiye ekonomisini değerlendirdi #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler