NVIDIA RTX 3060 Ti, daha güçlü bir versiyona haiz olabilir!

29.01.2022
NVIDIA RTX 3060 Ti, daha güçlü bir versiyona haiz olabilir!


NVIDIA, dünyanın en büyük ekran kartı üreticileri içinde bulunuyor. Şirket, ışın seyretme (RTX) şeklinde teknolojileri ve sunmuş olduğu performansı sayesinden oyuncular tarafınca oldukça seviliyor ve iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

NVIDIA, geçtiğimiz yıl RTX 3060 ekran kartının performanslı versiyonu RTX 3060 Ti ekran kartını tanıtmıştı. Tanıtımın üstünden 1 yıl geçtikten sonrasında ortaya yeni bir iddia atıldı. İddiaya bakılırsa RTX 3060 Ti, değişik bir GPU çevresinde oluşturulmuş bir sürümle bizlerin karşısına çıkabilir.

NVIDIA, ışın izleme teknolojisinin performansını artıracak!


NVIDIA, ışın seyretme teknolojisinin performansını artıracak!

NVIDIA, RTX ekran kartlarındaki ışın seyretme teknolojisinin performansını yüzde 20 oranında artıracak yeni bir teknik keşfetti.

RTX 3060 Ti, daha güçlü bir GPU ile gelebilir!

Twitter üstünden meydana getirilen bazı paylaşımlara bakılırsa NVIDIA, masaüstü ekran kartı RTX 3060 Ti için yeni emek harcamalar sürdürüyor. Şu anda ekran kartı, GA104 grafik işlem birimini kullanıyor. Kullanıcılara iyi bir performans verse de NVIDIA tarafınca kafi görünmüyor. İddialara bakılırsa ekran kartı, GA104 yongasından daha güçlü olan GA103 yongasına geçiş meydana getirecek.

Paylaşılan tweette AIDA64 karşılaştırma aracının son olarak beta sürümü notlarında yeni bir giriş olarak GA103 GPU’lu 3060 Ti’yi görülüyor. Bunun bir hatadan dolayı mı yoksa bilerek mi oluşturulduğu nerede ise bilinmiyor. Bir tek GA103 grafik işlem birimi, şu anda NVIDIA’nın en güçlü ekran kartlarından RTX 3080 Ti‘da kullanılıyor.

Bu durum, GA103’ün RTX 3060’da kullanılma olasılığını düşürüyor. Ihtimaller içinde bir GA103 yongalı ekran kartında eski versiyonda da olduğu şeklinde 4.864 CUDA çekirdeği bulunacak. Hali hazırda satışta olan versiyonlar, bu güncellemeden faydalanamayacak. İki versiyon içinde bazı farklılıklar bulunacak.

GA103 grafik işlem birimine haiz versiyon, düzgüsel versiyondan değişik bir tasarıma haiz olmayacak. Genel olarak GA103 yongasına haiz versiyonda daha azca ısınma olacağı için performansta belirli oranda artışlar yaşanacak. NVIDIA’nın bu sürümü piyasaya sürmesi için aralarında performans farklılıklarının olması gerekiyor.

Peki sizin düşünceleriniz neler? Sizce daha güçlü bir grafik işlem birimine haiz RTX 3060 Ti karşımıza çıkar mı? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.