NVIDIA, yeni sürücü güncellemesini yayınladı!

28.09.2022
NVIDIA, yeni sürücü güncellemesini yayınladı!


Bilgisayar donanımlarının stabil ve performanslı bir halde emek vermesi için üreticilerin yayınlamış olduğu güncellemelerin önemi büyük. Bu bağlamda AMD ve NVIDIA benzer şekilde firmaların belirli aralıklarla oyunları ve uygulamaları optimize etmiş olduğu yeni sürücüleri kullanıma sunuyor.

NVIDIA GeForce 517.48 sürücüsü neler getiriyor?

Bu hedef doğrultusunda NVIDIA, GeForce 517.48 Game Ready sürücüsü yayınlandı. Meydana getirilen güncelleme ile birlikte belli başlı oyunlarda performans iyileştirilmesi gerçekleştiren NVIDIA, bununla birlikte bazı bilgisayarlarda meydana gelen sorunları da giderdi.

Ekran kartı güncelleme nasıl yapılır? [AMD / NVIDIA]


Ekran kartı güncelleme iyi mi yapılır? [AMD / NVIDIA]

AMD ve NVIDIA ekran kartı kullanıcıları güncelleme yapmak istedikleri zaman 2 seçenekleri oluyor. İşte tüm adımlar…

GeForce 517.48 Game Ready sürümü Overwatch 2 için optimizasyon çalışmalarını içinde barındırıyor. Ek olarak yeni ekran kartı sürücüsü güncellemesi ile arkasından DLSS desteği ve Microsoft Flight Simulator için de optimizasyon ayarları yapıldığı açıklandı.

NVIDIA, yeni sürücü güncellemesi ile bir ekip probleminin da ortadan kaldırdığını belirtiyor. İlk olarak, dGPU modunda belirli Lenovo dizüstü bilgisayarlarda ekran parlaklığı ayarlarının doğru şekilde uygulanmaması hatasının düzeltildiği ifade ediliyor.

Ek olarak belli başlı dizüstü bilgisayarlarda tekrardan başlatmalarda kalıcı olmayan “Yalnızca NVIDIA GPU” yazısı da düzenlenmiş durumda. Adobe Illustrator‘da “gürültüyü azalt” seçeneğinin pikselli görünme hatası da gene bu sürücü ile düzeltildi.

Adobe Photoshop ile DirectML.dll’deki rastgele çökmeler de gene sürücü güncellemesi ile düzeltildi. Fusion 360’taki VRR monitörleriyle ilgili performans sorunlarının da ortadan kaldırıldığı belirtiliyor. “Jurassic World Evolution 2” oyunundaki gölge titremesi problemi da gene düzeltilen hatalar içinde.

Razer dizüstü bilgisayarlarda USB-C yada Thunderbolt girişi vasıtasıyla bağlanan harici vizyonun doğru şekilde algılanmaması problemininin da düzeltildiğini açıklayan NVIDIA, uzun soluklu oynanıştan sonrasında doku bozulması sergileyen MS Flight Simulator’de de düzenlemeler yaptığını deklare etti.

Çözülen problemler

 • Hususi GPU modunda belirli Lenovo dizüstü bilgisayarlarda oluşan ekran parlaklık ayarı
 • [Windows 10]: Belirli dizüstü bilgisayar yapılandırmalarında, sistem tekrardan başlatıldığında “Yalnızca NVIDIA GPU” yazısı
 • [Adobe Illustrator]: Gürültüyü Azalt seçeneğindeki px problemi
 • [Windows 11]: NVLink etkinleştirildiğinde Chaos Vantage başlatılamıyor hatası
 • [Adobe Photoshop] DirectML.dll’deki rastgele çökmeler
 • [Fusion 360] Değişken yenileme hızı monitörlerini kullanırken performans sorunları
 • [Jurassic World Evolution 2]: Oyun içindeki gölgelerin titremesi
 • [DirectX 12]: Microsoft Flight Simulator, uzun soluklu oynanıştan sonrasında oluşan doku bozulmaları
 • Belirli Razer dizüstü bilgisayarlarda USB-C/Thunderbolt bağlantı noktaları/donanım aygıtları vasıtasıyla bağlanan harici ekranlar anlama hatası
 • [Reallusion Hub] Uygulamanın 32’den fazla mantıksal işlemciye haiz bir CPU kullanılarak PC’de başlatıldığında çökme problemi
 • [Windows 11] G-SYNC, “Pencere içinde ve tam ekran modu için G-SYNC’i etkinleştir” seçeneği tercih edildiğinde ve “Dikey senkronizasyon” varsayılandan değişik olarak ayarlandığında bazı UWP uygulamalarındaki gecikme
 • Samsung U28R55/ ASUS VG249Q1A monitörlerdeki yöresel çözünürlük mevcut değil hatası

Peki siz yeni NVIDIA GeForce 517.48 sürücü güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.