O ağrıdan yapıt kalmayacak! Şakaklara birer damla sürüp ovalayın…

19.04.2022
O ağrıdan yapıt kalmayacak! Şakaklara birer damla sürüp ovalayın…Geçmeyen baş ağrısı ve migren atakları için bitkisel bir tedavi yöntemi olan nane yağı, kas gevşetici ve kan dolaşımını hızlandırıcı özelliğiyle öne çıkıyor. İşte şakaklara nane yağı sürmenin faydası.


O ağrıdan eser kalmayacak! Şakaklara birer damla sürüp ovalayın...

Günümüzün en yakınma edilen problemleri içinde baş ağrıları içeriyor.

Fizyolojik ve dış faktörlerden kaynaklanabilen baş ağrısı atakları, kronik bir hal aldığında toplumsal hayatımızı oldukça sınırlandırabiliyor.

Migren ve ötesi baş ağrılarını ilaçsız tedavi etmek ve hafifletmek isteyenler ise çareyi alternatif tıp şekillerinde arıyor.

Nane yağı baş ağrısı ve migren ağrılarını tedavi etmek için kullanılan en yaygın naturel yöntemlerden biridir. Gerginlikten meydana gelen baş ağrılarına nane yağının iyi geldiğini birçok emek harcama söylüyor.

İşte nane yağı ile şakaklara masaj yapmanın yararları…

Baş ağrısına nane yağı

Nane yağı, içeriğindeki mentol yardımıyla kasların gevşemesine ve ağrının hafiflemesine destek oluyor. Ek olarak nane yağı migren ağrılarının sebep olduğu mide bulantısını da hafifletiyor.

Nane yağı taşıyan kremlerin haricen ağrıyan yere sürülmesi artrit ve öteki kas ve kemik hastalıklarında ağrının hafifletilmesi için yararlı oluyor.

Birer damla nane yağını parmak uçlarınıza alıp şakaklarınıza masaj yaparak uygulayınız.

Kısa sürede nane tesirini gösterecek ve baş ağrınız hafifleyecektir.

O ağrıdan eser kalmayacak! Şakaklara birer damla sürüp ovalayın... #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir