O fikri bulana 615.000 TL ödül!

28.05.2022
O fikri bulana 615.000 TL ödül!


James Dyson Vakfı tarafınca 29 ülkede düzenlenen ve Türkiye’de verilecek genç mühendisleri destekleyen internasyonal tasarım yarışması James Dyson Ödülü nedir? Hangi fikir 615.000 TL kazandırıyor? Dyson Mühendisi Naci Subaşı ile konuştuk!

James Dyson Vakfı 615.000 TL ödül veriyor!

James Dyson Vakfı Ödülleri’ne ulaşmak için buraya tıklayın

James Dyson Vakfı tarafınca yürütülen ve her yıl öğrenci ve yeni mezunlar için düzenlenen internasyonal tasarım yarışması James Dyson Ödülü, başvurulara açıldı. Bu yıl ilk kez Türkiye’den de yarışmacı kabul edecek organizasyon, genç mucitlerin katılımını bekliyor.

Genç girişimcileri ve öğrencileri desteklemek amaçlı düzenlenen yarışmanın Türkiye kazananları Eylül ayında açıklanacak. Kazananlar, buluşlarını geliştirmek için önceki yıllarda verilen miktarın iki katından fazla para ödülüne haiz olacak.

James Dyson Ödülü, 2005 yılından bu yana, girişimci ruha haiz mühendislik ve tasarım lisans öğrencilerini ve yeni mezunlarını “Mesele çözen bir inovasyon geliştirme” mevzusunda cesaretlendiriyor ve destekliyor. Geçtiğimiz yıllarda geri dönüşüm için plastik maddeleri tanımlama, bıçak yaralanmalarında aşırı kan kaybını önleme ve evde tıbbi teşhislerin iyileştirilmesi benzer halde projelerin ödüllendirildiği yarışmada ulusal kazananları yöresel jüri, internasyonal kazananları ise Dyson’ın kurucusu ve baş mühendisi Sir James Dyson bizzat kendisi seçiyor.

Peki bu yıl Türkiye’de ilk kez düzenlenecek yarışmanın jüri koltuğundan kimler var?

James Dyson Ödülü’nün Türkiye ayağı için jüri grubunda ODTÜ EÜTB ve TMMOB Mimarlar Odası Endüstriyel Tasarımcılar Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Gülay Hasdoğan, İstanbul Data Üniversitesi’nde, Pazarlama İletişimi, Reklam ve Dijital Pazarlama dersleri de veren gazeteci Dr. Fatoş Karahasan ve içinde Dyson’da mühendis olarak ve değişik alanlarda vazife alan kişilerden oluşan bir temsilci grubu da içeriyor. Dyson’nın İngiltere’deki merkezinde mühendis olarak çalışan Naci Subaşı ile hususi röportajımızda merak edilenleri de cevapladık.

Gerçek bir probleminin çözümüne fikrim var diyen ve kriterleri karşılayan kişiler için kaçırılmaması gereksinim duyulan bir fırsat. Hatta Türkiye’den katılıp internasyonal arenada da kazanan biri çıkmasını fazlaca isteriz. Düşünenler için Türkiye başvurularının 6 Temmuz akşamına kadar yukarıdaki bağlantı üstünden devam ettiğini belirtelim. Her insana bol miktarda şanslar ve başarılar diliyoruz.

Yeni sosyal medya yasası neler getiriyor?


Yeni toplumsal medya yasası neler getiriyor?

Toplumsal medya hesapları üstünden gerçeği yansıtmayan paylaşım yapanlar artık ceza alacak. Toplumsal medya yasası neleri kapsıyor?


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.