Ocak ayında en oldukca elektrik tutarları arttı

02.02.2022
Ocak ayında en oldukca elektrik tutarları arttıİTO verilerine gore kentte ocakta önceki aya gore fiyatı en oldukca artan ürün yüzde 89,66 ile elektrik oldu.


Ocak ayında en çok elektrik fiyatları arttı

İstanbul Tecim Odası (İTO), piyasaların şeffaflığını sağlamak ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla geçen ay İstanbul’da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri, tutarları ve değişiklik oranlarıyla beraber deklare etti.

İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer edinen 242 ürünün 143’ünün perakende fiyatı artarken; 13 ürünün fiyatı düştü, 86’sının ise değişmedi.

FİYAT ARTIŞI EN ÇOK ELEKTRİKTE GERÇEKLEŞTİ

Ocakta en oldukca konut harcamaları grubunda yer edinen elektriğin fiyatı arttı. Bu üründeki artış oranı yüzde 89,66 olarak ölçüldü.

Yüksek artış yaşanmış olan öteki ürünler, yüzde 49,15 ile diş tedavi tutarı, yüzde 49,10 ile salatalık, yüzde 41,18 ile kabak oldu.

Geçen ay fiyatı en oldukca azalan ürün yüzde 9,64 ile maç giriş tutarı olurken; onu yüzde 8,33 ile hanım bluzları, yüzde 6,86 ile etek, yüzde 6,35 ile adam gömlekleri izledi.

Ocak ayında en çok elektrik fiyatları arttı #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.