OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER BADMİNTON GRUP MÜSABAKALARI BAŞLADI

25.02.2022
OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER BADMİNTON GRUP MÜSABAKALARI BAŞLADIGençlik ve Spor Bakanlığının, “Okul Sporları 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı” etkinlik programında yer edinen Okul Sporları Küçükler Kız ve Adam Badminton Grup Müsabakaları Manisa’da başladı. Aydın, İzmir, Manisa, İstanbul, Kırşehir, Antalya, Muğla ve Denizli illerinden toplam 60 sporcunun katılım sağlamış olduğu müsabakalar, Oldukca Amaçlı Spor Salonu’nda meydana gelen açılış seremonisiyle start aldı.

Açılışa Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Buldu, Okul Sporları Şube Müdürü Fatih Ümit Altınışık, Şehzadeler Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erhan Hususi, antrenörler ve sporcular katıldı. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde Oldukca Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda kızlarda 5 ekip, erkeklerde 7 ekip savaşım ediyor. 27 Şubat Pazar günü sona erecek müsabakalar sonunda dereceye giren takımlar, Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazanacak. Sporcu ve antrenörlere başarılar dileyen Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, “Gerek Okul Sporları gerekse Anadolu Yıldızları Ligi ve Spor Federasyonlarımızın düzenlemiş olduğu birçok mühim organizasyona ev sahipliği yapmaktayız. Okul Sporları faaliyetleri evlatlarımızın spora teşvik ve yönlendirmesi açısından oldukca mühim. Geleceğin şampiyonlarını burada ağırlamaktan mutluyuz. Manisa olarak tesislerimiz ve imkanlarımızla daima gençlerimizin hizmetindeyiz.” dedi.

 YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.