OLED ekranlı iPad için önemli gelişme!

09.02.2022
OLED ekranlı iPad için önemli gelişme!


Apple, cihazlarında OLED ekran teknolojisine geçiş halletmeye başladı. Şu anda yeni çıkan iPhone ve Apple Watch’ta kullanılan OLED teknolojisinin iPad ve Mac’te de yer alacağı beklentiler içinde. Bir tek Apple, ekranı bizzat kendisi üretmediği için bu mevzuda başka şirketlerle iş birliği yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde OLED ekranlı iPad bekleyenleri heyecanlandıran bir gelişme yaşanmıştı. 2021 senesinde akıllı telefon pazarından çekilerek mobil sektöre havlu atan LG’nin iPad’de kullanılması suretiyle OLED ekran üreteceği ortaya çıkmıştı. Güney Koreli teknoloji devinin bu hamlesiyle ilgili yeni detaylar paylaşıldı.

AnTuTu açıkladı: İşte Apple’ın en hızlı cihazları!


AnTuTu deklare etti: İşte Apple’ın en süratli cihazları!

AnTuTu, ocak ayının en süratli iOS cihazlarını deklare etti. Peki bu ay, hangi iOS aleti iyi mi bir performans sergiledi?

OLED ekranlı iPad için önemli gelişme

The Elec’in haberine gore LG’nin ekran üretiminden görevli birimi LG Display, tesislerini OLED ekran üretimine hazır hale getirmeye başladı. Firmanın Güney Kore’nin Gumi şehrinde bulunan fabrikasındaki E5 üretim hattını ve ekipmanlarını, Paju’daki fabrikasına taşımış olduğu ortaya çıktı.

The Elec’e konuşan kaynaklar, etken olarak kullanılan bir ekipmanın başka bir üretim hattına taşınması sebebiyle tekrardan kalibre edilmesi (şu demek oluyor ki üretime uygun hale getirilmesi) gerekeceğini söylemiş oldu. Ek olarak ekipmanlar kırılgan olmaları sebebiyle taşımanın riskli olduğu ve bu yüzden nakliye işleminin nadiren yapıldığını bilgisini paylaştı.

LG’nin Paju fabrikası halihazırda iPhone için esnek OLED paneller üreten iki üretim hattına ev sahipliği yapıyor. Güney Koreli şirket kapasiteyi çoğaltmak için yeni üretim hatları da kurmaya devam ediyor. Bu bağlamda kurulan yeni hat, sert OLED paneller üretecek. Ek olarak bu fabrikada ayda 15.000’e kadar açık oturum üretimi gerçekleşiyor.

Seri üretim için hedef 2024

İddialara gore LG Display, Güney Kore’nin Paju şehrindeki fabrikasında iPad için OLED ekran üretimine 2024’te başlamış olacak. Öte taraftan Apple’ın Samsung imzalı ilk OLED ekranlı iPad’i 2023 senesinde piyasaya süreceği tahmin ediliyor. Bir tek bu söylentiler şirket tarafınca doğrulanmadığı için kati olup olmadığını neredeyse bilmiyoruz.

Bu senenin yeni Apple ürünlerinden de özetlemek gerekirse anlatmak gerekirse; M1 işlemcili MacBook Pro’nun yerini alması beklenen M2 çipli MacBook Pro modelini büyük olasılıkla göreceğiz. Bununla beraber şirket Mac Mini, iMac ve MacBook Air’in de yeni versiyonlarını piyasaya sürecek. Ek olarak uygun fiyatlı ve 5G destekli iPhone SE’nin 2022 Apple Bahar Etkinliği kapsamında duyurulacağı tahmin ediliyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.