Omicron enfeksiyonunu gösteren 2 vücut ağrısı

15.02.2022
Omicron enfeksiyonunu gösteren 2 vücut ağrısıÖteki varyantlara bakılırsa daha hafifçe atlatılmış olduğu malum koronavirüs Omicron varyantında en belirgin semptom vücut ağrıları olarak ön plana çıkıyor ve bazı ağrı bölgeleri enfeksiyonu gösterebiliyor.


Omicron enfeksiyonunu gösteren 2 vücut ağrısı

Dünya genelinde baskın varyant haline gelen Omicron varyantı, hafifçe olmasına karşın yüksek bulaşabilirliği sebebiyle daha süratli yayılmaktadır. Emareleri soğuk algınlığına benzediği için kimi zaman enfeksiyonu teşhis etmek zorlaşır ve tedavide gecikmelere neden olur.

Verilere bakılırsa, Omicron enfeksiyonu bir çok durumda solunum problemlerine bile yol açmaz. Belirsiz emarelere neden olur ve bazı vücut ağrıları, Omicron enfeksiyonunu tanımlayabilir.

Kas ağrıları, koronavirüsün yaygın bir emaresidir. Omicron varyantında da bir çok şahıs kas ağrısı yaşar. Omicron vakalarının ilk bildirildiği Cenup Afrika’daki doktorlara bakılırsa, başlangıçta bir çok insan kas ağrısından yakınma etmektedir. Dünya genelinde toplanan verilere bakılırsa, bir çok insan Omicron varyantında şiddetli kas ağrısı ile beraber hafifçe solunum semptomları yaşıyor. Bununla beraber genellikte burun akıntısı, vücut ağrıları, göğüs ağrısı, sırt ağrısı ve bitkinlik görülüyor.

Omicron enfeksiyonunu gösteren 2 vücut ağrısı #1

OMİCRON’U GÖSTEREBİLEN 2 VÜCUT AĞRISI

Omicron varyantında insanların ağrı hissettiği en yaygın iki alan bacaklar ve omuzlardır. Son iki yılda araştırmacılar, koronavirüsün vücudun herhangi bir bölümünü etkileyebileceğini fark ettiler ve Omicron enfeksiyonunda bacaklar ve omuzlar yaygın olarak etkilenen bölgelerdir.

İngiltere merkezli semptom toplama uygulaması olan Zoe COVID Study App’e bakılırsa, Omicron esnasında kas ağrılarından yakınma eden kişiler bunu çoğunlukla bacakalrında ve omuzlarında hissediyorlar.

Omicron enfeksiyonunun yol açmış olduğu ağrı çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir, sadece bir çok süre enfeksiyondan kurtulana kadar gelip gidebilen yaygın ağrı görülür. Omicron varyantı ile enfekte olan bazı kişiler, uyuşukluk yada iğne batması ve bacaklarda güçsüzlük şeklinde acayip hislerden de yakınma edebilirler. Omuzlarda ise hastalar en fazlaca ağrı, sertlik, uyuşukluk hissetmektedirler. Bacaklardaki ve omuzlardaki zayıflık da Omicron varyantının açıklayıcı bir işareti olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.