Omicron, şirket çalışanlarını evden çalışmaya zorluyor

15.01.2022
Omicron, şirket çalışanlarını evden çalışmaya zorluyor



Toplu çalışılan mekanlarda koronavirüs salgının yeni varyantı Omicron’un yayılma hızı daha yüksek olduğundan firmalar çalışanlarını evlerine gönderiyor.


Omicron, şirket çalışanlarını evden çalışmaya zorluyor

Koronavirüs salgını ilk çıkmış olduğu süre firmalar çalışanlarını evlerine göndermiş, evden emek harcama sistemine geçilmişti. Vakalar azalınca evlerinden işlerine dönen çalışanlar bu kez de Omicron varyantı sebebi ile yeniden evlerine gönderildi.

BANKACILIK VE SİGORTACILIK SEKTÖRÜ EVDEN ÇALIŞTI

Bankacılık, telekomünikasyon, sigortacılık, medya, yayıncılık ve yazışma bir oldukca sektör, artan vakalardan dolayı uzaktan çalışmaya başladı.

Koronavirüste yeni varyant “Omicron” gündelik ve emek harcama hayatına tesir etmeye başladı. Günlük vakalarının 70 bine yaklaşması sebebiyle Türkiye’de bazı sektörlerde evden yada hibrit çalışmaya geçildi.

Omicron, şirket çalışanlarını evden çalışmaya zorluyor #1

ESNEK İŞ YAPMA KOŞULLARI GELİŞTİ

Salgının başlamasıyla uzaktan emek harcama modeline geçen bankalar bu modeli benimseyerek çalışanları için esnek iş yapma koşulları geliştirdi. Şube ve genel müdürlüklerde hem uzaktan hem yerinde emek harcama modeli kalıcı hale getirildi.

İlgili birimlerdeki personelin yüzde 50’si uzaktan emek harcama sistemine geri döndü. İstanbul dışı şubelerde de bu oran yüzde 25’e yaklaştı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.