Omicron’un hafifliği, salgının bittiğine dair yanlış söylem yaratıyor

15.02.2022
Omicron’un hafifliği, salgının bittiğine dair yanlış söylem yaratıyorDSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Bazı ülkelerde yüksek aşılama oranı ve Omicron varyantının hafifliği, Kovid-19 salgınının bittiğine dair yanlış söylemler yaratıyor” dedi.


DSÖ: Omicron'un hafifliği, salgının bittiğine dair yanlış söylem yaratıyor

ABD’de düzenlenen Kovid-19 Küresel Fiil Toplantısı’na video konuşma kanalıyla bağlanan Dünya Sıhhat Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Kovid-19 salgınındaki son duruma dair konuştu.

“SALGINI BU YIL KONTROL ALTINA ALABİLİRİZ FAKAT..”

Ghebreyesus, DSÖ’nün bu senenin ortasına kadar her ülke nüfusunun yüzde 70’inin aşılanması hedefinin önemine dikkati çekerek, “Salgını bu yıl denetim altına alabiliriz fakat bu fırsatın heba edilmesi riski artmış durumda.” şeklinde konuştu.

116 ÜLKENİN AŞILAMA HEDEFİNİ TUTTURAMAYACAĞINI ÖNGÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

116 ülkenin, DSÖ’nün belirlediği “nüfusun yüzde 70’ini aşılama” hedefini tutturamayacağının öngörüldüğünü vurgulayan Ghebreyesus, siyasal liderlerin aşılama sürecini hızlandırmaya teşvik edilmesi icap ettiğini kaydetti.

Ghebreyesus, Omicron varyantından sonrasında Kovid-19 salgınının biteceğine yönelik iddialara ise “Bazı ülkelerde yüksek aşılama oranı ve Omicron varyantının hafifliği, Kovid-19 salgınının bittiğine dair yanlış söylemler yaratıyor.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Aşılama olmadan salgının denetim altına alınamayacağını yineleyen Ghebreyesus, tüm ülkelere DSÖ’nün aşılamaya dair küresel hedefini destekleme çağrısında bulunmuş oldu.

DSÖ: Omicron un hafifliği, salgının bittiğine dair yanlış söylem yaratıyor #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir