Oppo Pad, performans testinde ortaya çıktı

14.01.2022
Oppo Pad, performans testinde ortaya çıktı


Oppo Pad, tablet piyasasındaki rekabete girmeye hazırlanıyor. İlk olarak 2021 senesinde söylentilerle birlikte kendini göstermeye süregelen aygıt, yavaş yavaş daha resmi detaylarla ortaya çıkıyor. Sertifikalar ile süregelen süreç, bazı testler ile de devam ediyor.

Bilhassa performansı merak mevzusu olan yeni nesil tablet, son olarak Geekbench platformuna uğradı. Cihazın gücü ile ilgili daha net bilgilerin görünmüş olduğu denetim sonucunda, bazı teknik özellik detaylarına da ulaşıldı.

OPPO Pad’in teknik özellikleri netleşmeye başladı


OPPO Pad’in teknik özellikleri netleşmeye başladı

Kısa sürede tanıtılması beklenen OPPO Pad modelinin teknik özellikleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. İşte detaylar…

Oppo Pad, Geekbench üstünde görüntülendi

Tablet piyasasına süratli bir giriş yapmak isteyen Oppo, yeni nesil cihazıyla bunu başarmak istiyor. Son olarak Geekbench platformunda performans testine giren Oppo Pad, daha ilkin de 3C üstünden belli başlı sertifikalar almıştı. Amiral gemisi tabletlere yakın özellikleri olacağı konuşulan aygıt, Geekbench‘teki denetim neticeleri ile bunu doğrulamış oldu.

Tekli çekirdek performansında 4582 puan alan Oppo Pad, çoklu çekirdek performansında da 12259 puan almayı başardı. Toplamda 6 GB RAM kapasitesine haiz olacağı öğrenilen tablet, işlemci kısmında da rekabetçi bir yonga setiyle gelecek. Kona kod adlı bir işlemciyle teste girmiş olduğu ortaya çıkan Oppo Pad, 3.19 GHz‘lik çekirdek hızıyla dikkat çekiyor. Elde edilmiş bu veriler de tabletin Qualcomm yapımı Snapdragon 870 ile piyasaya çıkacağını göstermekte. Ek olarak cihazın denetim esnasında Android 11 ile çalmış olduğu görüntülendi.

Oppo Pad’in şimdiye kadar ortaya çıkan özellikleri

3C ve Geekbench yardımıyla bir ekip özellikleri kesinleşen tablet, hala bazı açılardan da ne yazık ki belirsizliğini korumakta. Örneğin ön kamera detayları bilinmeyen Oppo Pad, RAM ve depolama alanlarında da değişik özelliklere haiz olacak mı belli değil.

Oppo Pad
İşlemci Qualcomm Snapdragon 870
RAM 6 GB
Depolama 256 GB
Ekran 11 inç LCD (2,560 x 1,600) 120 Hz
Batarya 8 bin 80 mAh
Kamera 13 MP ana kamera + 8 MP
Şarj 33 watt süratli şarj
İşletim sistemi Android 11

Peki sizler yeni nesil Oppo Pad hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Oppo aleti ile tablet piyasasında var olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.