Orhan Gencebay’a yoğun ilgi

03.06.2022
Orhan Gencebay’a yoğun ilgiOrhan Gencebay, Ankara’nın Sincan ilçesinde oluşturulan Sincan Belediyesi Müzik Akademisi’nin açılışına katıldı.


Orhan Gencebay'a yoğun ilgi

Sincan Belediyesi’nin Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde açmış olduğu Belediye Müzik Akademisi’nin açılışına katılan Orhan Gencebay’ı sevenleri yalnız bırakmadı. Yoğun ilgi ile karşılaşan Gencebay, sanata ve sanatçıya olan önemin artması gerektiği vurgusunu yapmış oldu.

“Sevelim sayılalım”

Açılış töreninde paylaşma ve iyelik vurgusu meydana getiren Gencebay, “Benim eserlerimden oluşan bir konser. Sevgili başkanım ve müziğin başkanı kardeşim, herkesi kutluyorum, teşekkür ediyorum, berhudar olun. Her şey oldukca daha iyi olacak paylaştıkça, bilgilendikçe. Birbirimizi sevelim, sayalım, ilgilenelim ve haiz çıkalım. İyi ve doğru olan haklı olan güçlüdür evelallah” diye konuştu.

“Müzik adamıyım ben”

Konuşmasına kürsüde devam eden Gencebay, duygulandığını belirterek, “Bu şekilde bir ortamı ilk kere yaşıyorum. Geçtiğimiz günlerde de bir müzik okulu kuruluşu vardı; orada da duygulanmıştım. Şu anda da aynı duygulardayım ve buna şiddetle de ihtiyacımız var. Siz değerli ziyaretçilerimizin de buna ön ayak olmanız lazım. Müzisyen canlarımın ve dostlarımın hissetmesi ve daha iyi olmak adına yaptıkları her hareket beni son aşama mutlu eder. Bundan dolayı ben bir müzik adamıyım” ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanımıza götüreceğiz”

Gelecek günlerde sanatçı sorunları ile ilgili Cumhurbaşkanı ile görüşme yapacaklarını aktaran Gencebay, “Masaya oturacağız ileriki zamanlarda toplum ile ilgili. Oturağız, kararlar alacağız. Bir senaryo olacak; kurtuluş ve daha iyi olması için. O senaryoyu cumhurbaşkanımıza götüreceğiz. Gerçi kendisi aslına bakarsan bu mevzulara vakıf. Ben de onun başının etini oldukca yedim ve anlattım ona. Oldukca ilgilidir. Fahrettin Altun’a ve Fuat Oktay’a her insana söyledik yakında geleceğiz diye. Biz hemen hemen hazırlanamadık” dedi.

Orhan Gencebay a yoğun ilgi #1

Orhan Gencebay a yoğun ilgi #2

Orhan Gencebay a yoğun ilgi #3

Orhan Gencebay a yoğun ilgi #4

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.