Oscar ödüllü yönetmen iPhone ile film çekti!

28.07.2022
Oscar ödüllü yönetmen iPhone ile film çekti!


Jurassic Park, Jaws ve Indiana Jones şeklinde filmlerin yönetmeni Steven Spielberg, iPhone kullanarak kısa bir film hazırladı. Amerikalı müzisyen Marcus Mumford’ın yeni şarkısı Cannibal için hazırlanan klip, siyah-beyaz video olarak yayınlandı.

Steven Spielberg’in iPhone ile çekmiş olduğu şarkı klibi

iPhone başta olmak suretiyle akıllı telefonların seneler içinde ustalaşmış kameralar ile yarışır hale gelmesi, kullanıcıları da hobilerine yönlendirdi. Son yıllarda birçok kişinin iPhone ile kısa filmler çektiğine şahit olduk. Bunun son örneği, iki kez En İyi Yönetmen Oscar’ı alan Steven Spielberg’den geldi.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Marcus Mumford adlı bir şarkıcının son klibini Steven Spielberg çekti. iPhone ile kaydedildiği belirtilen klip, bir lisenin spor salonunda hazırlandı. Çekimler o denli rahat tutuldu ki, Spielberg yalnız bir döner sandalye ve eşinin yardımına gerekseme duydu.

iPhone 14 kamerası ile ilgili şüphe uyandırıcı iddia!


iPhone 14 kamerası ile ilgili şüphe uyandırıcı iddia!

Apple hakkında elde etmiş olduğu bilgilerle tanınan analist Ming-Chi Kuo, iPhone 14 kamerası ile ilgili kafa karıştıran bir açıklama yapmış oldu.

Siyah-beyaz olarak paylaşılan video, tek çekimle hazırlandı, fakat llibin hangi iPhone ile çekildiğini bilmiyoruz. Lisenin spor salonunda kaydedilen video, Spielberg’in yönetmenliğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Marcus Mumford, yeni şarkısı Cannibal için Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda, “3 Temmuz Pazar günü New York’taki bir lise spor salonunda, Steven Spielberg ilk müzik videomu tek bir çekimde telefonundan yönetti” ifadelerini kullandı.

Oscar ödüllü bir yönetmen ilk kez iPhone ile klip çekiyor olsa da, daha ilkin göze çarpan başka örnekler oldu. 2020 senesinde Lady Gaga’nın Stupid Love için hazırlanan klibi tamamen iPhone 11 Pro ile çekildi.

Peki iPhone ile çekilen film hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.