Otoyol ve köprülerde HGS süreci başlıyor

09.03.2022
Otoyol ve köprülerde HGS süreci başlıyorKarayolları Genel Müdürlüğü (KGM), 31 Mart’ta Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) cihazlarının iptal edileceğini bildirerek, cihazların değiştirilmesi mevzusunda izlenecek yolu paylaştı.

Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprülerde geçerli olan Otomatik Geçiş Sistemi’ni (OGS) kaldırarak, geçiş ücretlerinin bir tek HGS üstünden eğitim edileceğini duyurmuştu.

HGS DÖNEMİ BAŞLIYOR

31 Mart 2022 tarihinden itibaren otoyol ve köprü geçişlerinde bir tek Süratli Geçiş Sistemi (HGS) geçerli olacak.

HGS’YE GEÇİŞTE İZLENECEK YOL

KGM’nin Twitter hesabından meydana getirilen açıklamada, OGS kullanıcılarının cihazların değiştirilmesi mevzusunda izlenecek yolu paylaşıldı.

OGS kullanıcılarının, HGS etiketini parasız almak için takip etmesi ihtiyaç duyulan adımlara yer verilen açıklamaya gore, OGS aletinin alındığı bankaya 31 Mart’tan ilkin müracaat yapılacak.

İptal edilen OGS’nin yerine HGS hesabı açılacak. Tüm geçişlerin ücretleri, HGS hesabından eğitim edilecek. OGS aletinin iptalinden ilkin meydana getirilen ve var ise hemen hemen eğitim edilmeyen geçiş tutarı, kapatılacak OGS hesabındaki bakiyeden eğitim edilecek.

İşlemden sonrasında OGS hesabında halen para bulunuyorsa ilgilinin banka hesabına/kredi kartlarına iade edilecek. OGS ile meydana getirilen geçişlerin ücretlerinin karşılanmaması durumunda kullanılmak suretiyle, var ise güvence kapsamında alınmış tutarlar banka hesabına/kredi kartına iade edilecek.

İade işlemleri, cihazın iptal tarihinden itibaren 30 gün içinde müşterilerin banka hesaplarına/kredi kartlarına yapılacak. 31 Mart’a kadar kapatılmamış OGS cihazları, bu tarihten sonrasında iptal edilecek.

Otoyol ve köprülerde HGS dönemi başlıyor #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir