Oyun Zevkini Arttıran GTA5 Modları

05.06.2020
Oyun Zevkini Arttıran GTA5 Modları

Gta5 oyun modları Pc için sıkça aranıyor. Oyunun birçok kişi tarafından oynanması da bu arayışı arttırdı. Bu yayınımızda en iyi modları sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda Gta 5 modları nasıl yapılır? Sorusunun da cevabını vereceğiz.

En iyi GTA 5 oyun modları, son ücretsiz dağıtımdan sonra paylaşılmaya başlandı. Grand Theft Auto, son günlerde ücretsiz olarak neredeyse herkese dağıttı. Epic Games tarafından yapılan etkinlik ile oyunu indiren tüm kullanıcılara oyun ücretsiz olarak tanımlandı. Tabi, bu sayede de GTA5 çok geniş kitlelere yayılmayı başardı. Karantina sürecinde  birçok kişi bilgisayar oyunu oynuyor. GTA5’de bunlardan birisi. Fakat, hep aynı oyunu oynamak bir yerden sonra sıkacaktır. Bundan dolayı da oyuna renk katması açısından sizlere Gta 5 Oyun modları listemizi hazırladık. Dilerseniz, listemize geçelim;

GTA Modları Nasıl Yüklenir?

GTA modu yüklemek için aşağıda verdiğimiz adımları takip ederek rahatlıkla modları yükleyip keyifli vakit geçirebilirsiniz.

  1. İlk olarak ScriptHook V dosyasını indirin. Daha sonra GTA 5’in olduğu dizine atın.
  2. İkinci adım olarak ise GTA V LUA Plugin dosyasını bilgisayarınıza indirin ve daha sonra GTA 5 dizinine atın.
  3. Daha sonra OpenIV dosyasını bilgisayarınıza indirin ve kurun.
  4. Son olarak ise GTA 5 modunu Gta 5’in dizinine kurun. Ya da GTA 5 klasörü içerisindeki Mods adındaki dosyaya atın.
  5. Eğer, moddan memnun kalmazsanız GTA 5 modları silme işlemi de bu adımların tam tersi yapılarak, silinebilir.

En İyi Gta 5 Modları

Gta 5 modları, oyun zevkini arttırmak için aranmaktadır. İlk olarak dikkatimi çeken modlar; GTA 5 Redux, Open All Interiors, Home Invasion, GTA  5 Realism ve son olarak da Prison Mod.

GTA 5 Redux Modu (https://youtu.be/k10RdQU6Jxo)

Oyundaki en yüsek boyutlu modlardan birisidir. Belki de en büyüğüdür. Bu mod ile adeta GTA 5’i tekrardan oynacaksınız. Bu modun grafikleri 2020’de çıkmış gibi. Farklı hava efektleri ve grafiklerle oyuna ayrı bir zevk sunuyor. Ayrıca, aracın kontrol etmesi de bu modda daha kolay. Son olarak ise bu modda NPCler daha gerçekçi bir yapıda. Bu nedenle de GTA 5 modları arasında en garip atmosferi burada yaşayabilirsiniz.

GTA 5 Open All Interiors Modu (https://youtu.be/BKJGxBseSMA)

GTA 5’de birçok binaya görev yaparak girişimiz mümkün olabiliyor. Fakat, görev haricinde o binalara girişimiz mümkün olmuyor. Çünkü, binalar sadece görevlerde açılıyor. Fakat, bu mod kurulduğunda erişiminiz olmayan binalara da girebiliyorsunuz. Ayrıca, bu mod ile birlikte binaların içinde yeni NPC’ler de doğuyor. Tam olarak 60 dan fazla binaya girebilirsiniz.

GTA 5 Home Invasion Modu (https://youtu.be/CM_LIC6OR18)

GTA 5’de soygun yapmak için birçok dükkan bulunuyor. Fakat, bunlar sizi tatmin etmeyebilir. Bu durumda da GTA 5 modları arasında bu mod yardımınıza koşuyor. Bu mod ile birlikte birçok evi de soyabilirsiniz. Para kazanmak için illegal işler yapmak istiyorsanız Home Invasion modu ile birlikte birçok köşke ve villaya girip soygunlar gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki gerçeklik üst seviyede. Girdiğiniz evlerde kapılar gıcırdıyor ve sizi ele verebiliyor. Bu moddaki NPC’ler biraz cesur. Ev içerisindeki bireylerin size saldırması muhtemeldir. Eğer, birisi sizi evde görürse SWAT ekipleri bile sizi yakalamak için gelebilir. Bu nedenden dolayı da GTA 5 modları içerisinde en dikkatli olmanız gereken modlardan birisi de bu.

GTA 5 Realism Modu (https://youtu.be/1aZKmzkf348)

Eğer, oyun içerisindeki olağanüstülükten sıkıldıysanız ve daha gerçek bir mod istiyorsanız bu mod tam da size göre. Bu mod ile birlikte gerçekliğin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Bu modun grafikleri biraz daha gerçekçi. Ayrıca, oynama deneyimi açısında da daha gerçek sonuçlar verebilir. GTA 5 Oyun modları içerisinde en gerçekçi mod bu diyebiliriz. Bu moddaki her şey gerçek gibi. Sadece siz değilsiniz.

GTA 5 Prison Modu ( https://youtu.be/foQjkg1MK84 )

Son vereceğimiz GTA 5 modu ‘’Prison Modu’’. Bilindiği üzere oyun içerisinde polis sizi yakaladığında bir karakolun önünde doğarsınız. Yani herhangi bir hapishaneye düşme olayını görmezsiniz. Özgür birisi olarak yaşamınıza devam edersiniz. Fakat, bu mod ile birlikte sanki yakalanmışsınız da hapishaneye konulmuşsunuz gibi bir hava. Hapishane mekaniğini oyuna yansıtan bu modda düştüğünüz hapishaneden kaçabilme şansınız da var. Tabi, bu sanıldığı kadar kolay bir şey değil.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.