Oyuncu Ayberk Pekcan yaşamını yitirdi

24.01.2022
Oyuncu Ayberk Pekcan yaşamını yitirdiBir süredir akciğer kanseri ile harp veren oyuncu Ayberk Pekcan, 51 yaşlarında hayata veda etti.


Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti

‘Diriliş Ertuğrul’da ‘Artuk Bey’ karakterini canlandıran usta oyuncu Ayberk Pekcan’dan acı haber…

Uzun süredir akciğer kanseri tedavisi gören ve geçtiğimiz haftalarda memleketi Mersin’de yoğun bakıma alınan Ayberk Pekcan, bugün öğle saatlerinde hayata gözlerini yumdu.

Haber, Mersin Sanayicileri Ve İş Adamları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Sait Dervişoğlu tarafınca toplumsal medyadan duyuruldu.

“CANIM, CİĞERİM AYBERK PEKCAN’I KAYBETTİK”

Sait Dervişoğlu paylaşımında, “Canım, ciğerim, dostum, dostum, ağabeyim; Türk sinemasının emektarı Ayberk Pekcan’ı kaybettik. Mekanı aden olsun.” ifadelerine yer verdi.

Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti #1

KEMOTERAPİ TEDAVİSİ GÖRÜYORDU

Ekim ayında sırt ağrısı şikayetiyle başvurduğu hastanede kanser bulunduğunu öğrenen Pekcan, kemoterapiye başladığını şu açıklamayla duyurmuştu:

“Sevgili dostlar, on gün kadar ilkin sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla süregelen süreç bugün bu noktaya geldi. Ben akciğer kanseri olmuşum. Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde asla emare vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim akrabalarım yanımda. Yakındaki dostlarım da o şekilde. Ben sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sıhhat dilekleriniz ve dualarınızı esirgemeyin. Kalınca sağlıcakla…”

Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti #2

AYBERK PEKCAN KİMDİR

Ayberk Pekcan, 22 Mayıs 1970 senesinde Mersin’de dünyaya geldi. Çocukluğunu ve gençliğini Adana ve Mersin şehirlerinde geçirdi. Pekcan ilk ve orta öğrenimini Adana’da, Liseyi Mersin’de okuduktan sonrasında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Kısmı Tiyatro Ana Sanat Dalını tamamlamış oldu. Meşhur sanatçı ondan sonra da oyunculuk kariyerine İstanbul’da başladı.

‘Ihlamurlar Altında’, ‘Yaprak Dökümü’, ‘Kurtlar Vadisi’ ve ‘Keşanlı Ali Destanı’ şeklinde tv dizilerinde ana rollerde oynayan Ayberk Pekcan, 2010 senesinde da başrolünde yer almış olduğu ‘Saç’ adlı beyazperde filmi ulusal ve internasyonal film festivallerinde ödüller aldı. Pekcan, 2012’de gösterime giren ‘Aşk ve Devrim’ adlı beyazperde filmindeki performansıyla 23. Ankara Internasyonal Film Festivali’nde ‘En İyi Destek Adam Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti #3

Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti #4

Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti #5

Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti #6

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler