Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül’ü hedef aldı

08.03.2022
Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül’ü hedef aldı“Yaşam öyküsü filmimizde oyuncu kendi sesi ile şarkı söylediği anda beyaz perdeden çıkıyorum” diyen Mahsun Kırmızıgül’e Özcan Deniz’den yanıt geldi.


Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül’ü hedef aldı

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın müzisyen Bergen’e yaşam verdiği ‘Bergen’ filmiyle ilgili tartışmalar devam ediyor. Önceki gün filmi izlemeden beyaz perde salonundan çıktığını söyleyen Mahsun Kırmızıgül’e Özcan Deniz’den cevap geldi.

Abdullah’ı kutlama eden Deniz, Mahsun Kırmızıgül’le aynı fikirde olmadığını dile getirdi.

“OYUNCU SESLENDİREMEZ”

Yönetmen ve müzisyen Mahsun Kırmızıgül, Farah Zeynep Abduulah’ın sesini duyunca izlemeden çıktığını ifade etmiş olduğu ‘Bergen, filmiyle ilgili Instagram hesabından, “Bir şarkıcının yaşamını oynayabilirsiniz fakat onun şarkıcılarını onun şeklinde asla söylemezsiniz. Milyonlarca insanı, sesleri ile etkileyen şarkıcıların kendi yaşam öyküsü filmlerinde kendi sesleri yok. Yaşam öyküsü filmimizde oyuncu kendi sesi ile şarkı söylediği anda beyaz perdeden çıkıyorum. Bunun tartışılacak bir yanı yok. Neşet Ertaş, Parlak zeka Müren, Esengül şeklinde sanatçıların şarkılarını, hangi oyuncu dostlar seslendirebilir. Ben sevdiğim sanatçıyı izlemeye giderken, ona yaşam veren oyuncunun amatörce söylediği şarkıları duymak zorunda değilim” sözleriyle eleştirmişti.

Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül’ü hedef aldı #1

“TEBRİKLER FARAH”

Müzisyen ve oyuncu Özcan Deniz ise, Mahsun Kırmızıgül’ün tam aksi bir fikri savundu. Deniz, Instagram hesabından yapmış olduğu paylaşımda filmle ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bildiğime göre bir tek ‘Farinelli’ filmimizde sanatçının sesi, teknoloji yardımıyla oluşturulmuştu. Onun haricinde tüm biyografik filmlerde oyuncular full performans sergiledi. Yabancılarla aramızdaki fark; oyuncuyu role hazırlarken aynı özeni stüdyoda göstermemek. Fakat gene de seyrettiğimiz bir öykü, konser değil. Beklenilen; hikayenin doğru aktarılması. Oyuncunun kendisi Bergen ya da Müslüm değilse, onları bir oyuncu canlandırıyorsa olması ihtiyaç duyulan sesin de oyuncuya ilişik olmasıdır. Yeşilçam süreci kapanmış oldu. Artık oyuncuyu başkasının seslendirmesi bile ayıp. Farah, zor bir işin altından başarıyla kalkmış. Tebrikler.”

Öte taraftan 10 yılı aşkın bir süredir küs olan Özcan Deniz ile Mahsun Kırmızıgül, 2018’de barışmıştı. Deniz’in babası Sadık Deniz’in vefatından sonrasında sık sık görüşmeye süregelen ikili, aralarındaki buzları eritmişti.

Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül’ü hedef aldı #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.